Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Ekim 2019

Sultangazi Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun’un şifresi: tasarruf

Sultangazi Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun, yeni dönemin şifresini konuşmasının satır aralarında verdi.

Sultangazi Belediye Meclisinde görüşülen 2020 mali yılı bütçesi Ak Parti, MHP ve İyi Parti’li üyelerin kabul oylarıyla, oy çokluğu ile kabul edildi. CHP grubunun ret oyu kullandığı Sultangazi Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesi 450 milyon 160 bin TL olarak belirlendi.

Saat 10.30’da başlayan toplantı,13.00 sıralarında sona erdi. 2020 mali yılı bütçesi ile belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun, yeni dönemin şifresini konuşmasının satır aralarında verdi.

Başkan Dursun, konuşmasında sık sık “tasarruf”a değindi. Tasarruf tedbirleri kapsamında Ramazan ayında iki farklı alanda kurdukları çadırları bu yıl kurmadıklarını ve 3 milyon TL tasarruf elde ettiklerini söyledi.

Dursun, konuşmasında şunları kaydetti;

“Ramazan aylarında iki tane çadır kurulurdu. Sadece o çadırları kaldırarak 3 milyon lira tasarruf ettik. Garip gureba orada sıraya girmesinler diye Ramazan ayı boyunca 2 bin 500 ailenin evlerine sıcak yemek götürdük. Çünkü o çadırlara bir fakir, fukara gelemez. Yaşlı bir ninenin, yaşlı bir dendin gelme imkanı yok. 10 tane çadır açsanız gelme imkanı yok.

Bütün işlerimizde tasarrufu ön plana alıyoruz. Buna Sultangazi halkımız süreç sonunda tanık olacak. Ve göreceksiniz ki, bu 5 yıl sonunda Sultangazi’nin bütçesi son derece iyi bir bütçe olacak. 5 yıl sonunda biz oluruz, başkası olur kasasın da parası olan, hiçbir şekilde borcu olmayan bir belediye teslim edeceğiz. Bunun için gayret ediyoruz.

Bizim harcadığımız para Sultangazi halkının parasıdır. Ve bize bir emanettir. Bu emanet şuuruyla çalıştığımızı bilmelisiniz. Bu emaneti en iyi şekilde harcadığımızı bilmelisiniz. Yapılan her harcamanın hesabının önce Allah’a vereceğimize inanıyoruz. Sonrada 5 yıl sonra Sultangazi halkına bunun hesabını vereceğiz. Bun bilinçle, bu yaklaşımla devam ediyoruz”

Yorumlar

Tasarım | Enba