Eminhaber.Org

Sultangazi Belediye Başkanı Dursun, 20 Milyon TL’yi Kullanmadı

Sultangazi Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun, Temmuz ayı meclis toplantısında 20 Milyon TL borçlanma yetkisi istemiş, karar mecliste oy çokluğu ile kabul edilmişti. Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Kemmal Eyyüpoğlu, Başkan Dursun’un bu yetkiyi kullanmadığını dile getirmişti.

Pazartesi günü gerçekleşen Eylül ayı 1. Oturumunda konuyu gündeme taşıyan Eyyüpoğlu’na Perşembe günü gerçekleşen son oturumda cevap veren CHP Meclis Üyesi Yarcan Tan, “Belediye Başkanı Temmuz ayı meclis toplantısında bütçenin denklenmesi ve belediyenin çeşitli, projelerinde kullanmak için 20 milyon TL borçlanma yetkisi almıştı” diyerek, Başkan Dursun’un bu yetkiyi kullanmadığını ve “meclise geri iade edecek mi?” diye sordu.

Yarcan Tan’a cevap veren Ak Parti Meclis Üyesi Kemal Eyyüpoğlu, “İBB’de ki borçlanma yetkisi iade edildiği gün bu yetki de iade edilecektir.” dedi.

Daha sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik, “Ak Parti kasanın dibine kadar sıyırmış. Cemaatlere, tarikatlara, yandaşlara peşkeş çekildiği için İBB kasası boşalmış. Bundan dolayı da İBB Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu borçlanma yetkisi istemiştir” diye konuştu.

Konu ile ilgili konuşan Meclis 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan, kanunen geri iadenin söz konusu olmadığını belirtti. Yeniden söz alan Eyyüpoğlu ise, “Biz meclisten geçen 20 Milyon TL’yi kullanmadık. Bunun kanunen geri iadesi de yoktur. Ama gerektiğinde kullanılabilir. Biz sadece kullanmadığımızı beyan ettik. Bu kullanmayacağımız anlamına da gelmez” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba