Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Nisan 2019

Sultangazi belediye meclisi seçimin ardından ilk toplantısını yaptı

Sultangazi belediye meclisi seçimin ardından ilk toplantısını yaptı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediyesi ilk meclis toplantısını yaptı. Komisyonların belirlendiği meclis toplantısı sonrasında ilk başkan yardımcısı belli oldu. Sultangazi Belediye Başkan Yardımcılığına atanan ilk isim Yüksek Mühendis Yakup Dalkılıç oldu.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Sultangazi Belediye Başkanı seçilen Abdurrahman Dursun’un başkanlığında ilk meclis toplantısı, meclis toplantısı salonunda  gerçekleştirildi.

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun başkanlığında toplanan mecliste yeni seçilen meclis üyeleri de yerlerini aldı. Meclis toplantısında ilk olarak meclis katipleri, meclis başkan vekilleri ile encümen üyeleri seçildi.

Seçilen divan, encümen ve komisyon üyeleri ise şöyle;

Meclis 1. Başkan Vekili: Hasan Esat İlhan

Meclis 2. Başkan Vekili: İmdat Kamacı

Katip Üyeleri: (Asil) Melike Kırtay Kara, Muhammet Fatih Alış; (Yedek) Alican Aydın, Selma Akın Patır

Encümen Üyeleri: Adem İnce, Nilgün Koca, Cengiz Sarıca

İmar Komisyonu: Mehmet Yiğit, Oktay Birinci, Fatih Alış, Erol Koç, Nihat Demir (CHP)

Plan Bütçe Komisyonu: Fatih Sultan Mehmet Çiçek, Mustafa Baştaş, Cemil Keskin, Murat Atbakıcı, Yarcan Tan (CHP)

Marmara Belediyeler Birliği Temsilcileri: Mehmet Yiğit, Kemal Eyyüpoğlu, Yaşar Koçyiğit (yedek)

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Temsilcileri: Yılmaz durmuş, Battal Isırkan, Hüseyin Kavacık (yedek)

Toplantıda 2018 faaliyet raporu da oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edilirken, ilk belediye başkan yardımcısı da belli oldu. Mecliste oy birliği geçen karar da Bahçelievler eski Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Dalkılıç, memur kadrosundan Sultangazi Belediye Başkan Yardımcılığına atandı.

YAKUP DALKILIÇ KİMDİR?

1968 yılında Erzurum’da doğdu. Kuleli İlkokulu, Yenibosna Ortaokulu’ndan sonra lise eğitimini İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. Ortaokul ve lise döneminde basketbol, karate ve güreş sporlarında lisanslı sporcu olarak katıldığı müsabakalarda çeşitli dereceler aldı.

1991 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Mahalli İdareler kursunu tamamladı.

Bahçelievler Belediyesi’nde 1993 yılında mühendis olarak başladığı memuriyetinde, Belediye’nin muhtelif müdürlüklerinde Kontrol Mühendisi, Müdür Yardımcısı ve Müdürlük görevlerinde bulundu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevini sürdürürken 2005 yılında Başkan Yardımcısı olarak atandı.

İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde “Geri Dönüşüm” konulu yüksek lisans tezini tamamladı. Türkiye Basketbol Federasyonu’nda “B” Klasman Teknik Gözlemciliği yanında İstanbul Basketbol İl Temsilciliği görevini de yürütmektedir.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Tasarım | Enba