Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Eylül 2016

Sultangazi Belediye Meclisi Toplandı

Sultangazi Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı Meclis 2. Başkanvekili Elif Doğruyol Şahin başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleşti.  Toplantıda 17 gündem maddesi görüşülerek komisyonlara havale edildi.

Sultangazi Belediye Meclisi 1 aylık tatilin ardından yoğun gündemle toplantı. Eylül ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu, ilçede kurulan Kurban Satış ve Kesim Merkezi ile geçmişte birçok yazılı ve sözlü önerge verdiklerini, ancak meclise sundukları önergelerin ciddiye alınmadığını söyledi. Yaklaşık 2 hafta önce Esentepe mahalle sakinlerinin Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nden kaynaklanan ağır kokuya ve Toza karşı ayaklanarak tepki gösterdiklerini söyleyen Coşkunoğlu, “CHP Grubu olarak biz kötü niyetli olsaydık o halkın önüne düşer eylem yapardık. Ama bizim amacımız bu değildir. Sultangazi’yi bir adım ileriye götürmek için bir mücadele veriyoruz.” dedi.

Ak Parti Grup Sözcüsü Mustafa Demir Sait Çoşkunoğlu’nun bu açıklamalarına cevap vererek, “Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde ilaçlama başta olmak üzere birçok tedbir alınıyor.” Şeklinde konuştu.

sultangazi-beleidye-meclisi

COŞKUNOĞLU; “İLÇE BELEDİYELERİ HAFRİYAT ALANLARINI DURDURABİLİR”

Cebeci kuşaklama yolunda Ak Parti Belediye Meclisi Recep Tilki’nin Taş Ocağı şantiyesi kurmak için yaptığı çevre katliamına da değinen Sait Coşkunoğlu, “Halkın tepkisi sonucu bahsi geçen şantiye kurulamıyor. Bu baraj havzası Sultangazi’nin baş belası ve rant havzası. Bu alanları gezerken büyük bir hafriyat tepeleri oluşmuş olduğunu gördüm. Sultangazi Belediye Başkanı ve diğer yetkililer bu ilçede görevini yapmıyor. Taş Ocakları Enerji Bakanlığı’na bağlı olduğu için ilçe belediyesi kapatamıyor. Ama ilçe belediyesi hafriyat alanlarını durdurabilir. Buralarda resmen bir çevre katliamı yapılıyor.” Diye konuştu.

SUKAS; “ALÇAK SALDIRIYI ŞİDEETLE VE NEFRETLE KINIYORUZ”

CHP Grup Sözcüsü Ahmet Ali Sukas 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, “15 Temmuz’da ülkemize ve milletimize karşı FETÖ/PDY Terör örgütünün girişmiş olduğu alçak saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Vatanına, milletine ihanet eden, meclisini bombalayan, insanlarına kurşun sıkan bu namussuzların şerefsizlerin temizlenmesi için ne gerekiyorsa yapılmasını temenni ediyoruz” dedi.

DEMİR; “YENİKAPI RUHU BELEDİYE MECLİSİNDE DE YAŞANSIN”

Konuşmasında Temizlik İşleri ihalesiyle ilgili soru önergesi de veren Sukas, temizlik işleri ihalesinin nasıl yapıldığını sordu.  Sukas’ın bu yazılı önergesine cevap veren Ak Parti Grup Sözcüsü Mustafa Demir, ihalelerin açık ve yasalara uygun şekilde yapıldığını belirterek, CHP grubunun bu ihaleleri takip edebileceğini söyledi.

sultangazi-belediye-meclisi

15 Temmuz darbe girişimine de değinen Demir, FETÖ/PDY terör örgütünü lanetleyerek 15 Temmuz’da Türk milletinin bir tarih yazdığını söyledi. Demir, Yenikapı ruhunun Sultangazi Belediye Meclisinde de yaşanmasını temenni ederek, “Kutuplaştırmayı biz burada yapmazsak halkın içerisinde de olmaz. CHP grubunun verdiği önergeler kayıtlara geçildi ve gereği de yapılacak” diye konuştu.

Sultangazi Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ve MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel’de takip etti.

IMG_3733

Yorumlar

Tasarım | Enba