Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Kasım 2016

Sultangazi Belediye Meclisi Toplandı

Sultangazi Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısının ilk oturumu tamamlandı. Meclis 1. Başkanvekili Av. Hacı Orhan toplanan meclis, gündemdeki 9 maddeyi görüştü.

9 Maddenin görüşüldüğü ve ilgili komisyonlara havale edildiği Kasım ayı ilk oturumunda gündem dışı söz alan CHP’li Ahmet Ali Sukas, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile birlikte 7 milletvekilinin terör soruşturması kapsamında ve Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik soruşturmada 9 yönetici ve yazarın tutuklanmasına tepki gösterdi.

SUKAS; TUTUKLANMALARIN HUKUKTA HİÇBİR İZAHI YOKTUR

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile birlikte 7 milletvekilinin tutuklanmasını Cumhuriyet tarihinin en anti demokratik uygulamalardan biri olduğunu söyleyen CHP Meclis Üyesi Ahmet Ali Sukas, “Milyonlarca insanın oyunu temsil eden bu kişilerin tutuklanmasının hukukta izah edilmesi mümkün değildir. Bir iradeyi her şeyin üstünde görenlerin bugün bu olayı savunuyor olması yeni demokrasi iddiasında olan Türkiye Cumhuriyeti için büyük bir talihsizliktir. Umarız hukuka ayrı bu durum en kısa zamanda ortadan kaldırılır ve yarınlara yeniden umutla bakabiliriz.” Dedi.

IMG_4420

SUKAS; BUGÜN DEMOKRASİ KELİMESİNİ KULLANMAK ANLAMSIZDIR

Cumhuriyet Gazetesi yöneticileri ve yazarlarına yönelik soruşturma kapsamında gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu’nun da bulunduğu 9 kişi, “Terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” suçundan tutuklandı. Bu tutuklanmalara da tepki gösteren Sukas, “Ülkemizde son dönemde devam eden muhalefet susturma operasyonunda Cumhuriyet Gazetesi yöneticileri ve yazarları da nasibini almışlardır.” İfadelerini kullandı.  Cumhuriyet Gazetesi yöneticileri ve yazarlarının tutuklanmasının basın özgürlüğünün tamamen ortadan kalktığının göstergesi olduğunu söyleyen Sukas, “Özgür basın ve siyasi muhalefetin susturulduğu, farklı düşüncelerin tutuklandığı bu dönemde demokrasi kelimesinin cümle içerisinde bile kullanılması anlamsızdır.” Diye konuştu.

DEMİR; CUMHURİYET FETÖ İLE AYNI MANŞETİ ATTI

CHP Meclis Üyesi Ahmet Ali Sukas’ın açıklamaları üzerine söz alan Ak Parti Grup Sözcüsü Mustafa Demir Yenişafak ve Akit Gazetelerine yönelik gerçekleşen silahlı saldırıları hatırlatarak, muhalefet partilerinin bu iki saldırıda sessiz kaldıklarını belirtti. Demir, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik soruşturmanın Cumhuriyet Vakfı’na yapıldığını ifade ederek, “Cumhuriyet Vakfı’na ait Cumhuriyet Gazetesi’nin FETÖ’nün yayın organlarıyla aynı manşetleri atması çok dikkat çekiciydi.” Dedi.

IMG_4422

DEMİR; ADNAN MEDERES’DE SEÇİMLE GELDİ AMA..!

CHP’li Sukas’ın HDP’li Milletvekillerinin tutuklanmasına yönelik açıklamalarına da değinen Mustafa Demir, “Seçimle gelen seçimle gider doğrudur. Ama 1950’de rahmetli Adnan Menderes seçimle geldi,idamla gitti. 28 Şubat’ta seçimle gelen rahmetli Erbakan, iltica ile gitti. Yine seçimle gelen Recep Tayyip Erdoğan, darbe ile gönderilmek istendi. Bunları da kınamak gerekiyor ve tek taraflı düşünmemek lazım. Ama memlekete meydan okuyacaksın, ülkenin bütün kanunlarından istifade edeceksin, beni kimse alamaz, beni kimse sorgulayamaz, beni kimse çağıramaz demek kimsenin haddine değildir.” Dedi.

SUKAS; HUKUKA AYKIRIDIR

Ak Parti Grup Sözcüsü Mustafa Demir’in konuşmasından sonra yeniden söz alan CHP’li Ahmet Ali Sukas çözüm sürecinin görüşüldüğü dönemleri hatırlatarak, “Teröristlerin ayağına kadar giderek mahkeme kurduran, teröristlerin pişman olmadıklarını söylemelerine rağmen onları beraat ettiren mahkemenin kakarı ne kadar hukuka aykırı ise, HDP’nin eş başkanları ve milletvekillerinin tutuklanması da hukuka o kadar aykırıdır.” Diye cevap verdi.

COŞKUNOĞLU; 28 ŞUBAT DARBESİNİ FETÖ’CÜ HAİNLER YAPTI

Ahmet Ali Sukas ve Mustafa Demir arasında yaşanan tartışmaya CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu’da dahil olarak, FETÖ’cüler tarafından ordunun ele geçirildiğini 28 Şubat darbesinin FETÖ’cü askerler tarafından yapıldığını söyledi.  Coşkunoğlu, “28 Şubat darbesini FETÖ’cü hainler gerçekleştirmiş ve dönemin hükümetini düşürmüşlerdir. Ulusalcı askerlerin 28 Şubat ile hiçbir ilgileri yoktur.”diye konuştu.

IMG_4424 IMG_4427 IMG_4428

Yorumlar

Tasarım | Enba