Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Şubat 2017

Sultangazi Belediye Meclisi Toplandı

Sultangazi Belediye Meclisi Şubat ayı 2. Birleşiminde Belediyeye ait iki arsanın satışına CHP Grubu itiraz etti.

Sultangazi Belediye Meclisi Şubat ayı meclis toplantısı Av. Hacı Orhan Başkanlığında gerçekleşti. 19 maddenin görüşüldüğü toplantıda İsmetpaşa ve Cebeci Mahallelerinde belediyeye ait taşınmazların satışına CHP Grubu ret oyu kullandı. CHP Grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu, “Sata sata elimizde bir şey kalmadı.” Dedi.

IMG_5853

Gündemin ikinci maddesinde yere alan İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan Sultangazi Belediyesi’ne ait taşınmazın satışına yönelik söz alan Coşkunoğlu Ak Parti’nin bu mahallede yüksek oy aldığını hatırlatarak, “Bu mahalle ile ilgili Ak Parti’nin iyi niyetli davranması gerekiyor. Belediyemize ait bir gayrimenkul satılacak. Bu mahallede nefes alacak yer yok. CHP Grubu olarak buranın sosyal donatı alanı olarak kalmasını öneriyoruz. Sata sata elimizde bir şey kalmadı. Niye burası satılıyor? İsmetpaşa Mahallesi özellikle çok önemli. Çünkü bu mahallede halkımızın nefes alacağı yer yok. Ama kamu satışları devam ediyor. Bence burayı Vakıf Fonu’na devredelim daha iyi.” Dedi.

CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu’na cevap veren Ak Parti Grup Sözcüsü Mustafa Demir, “Burası imarlı bir alan. Yeşil alan olacak bir yer değil” diye konuştu.

IMG_5846

Gündemin 6. Maddesinde yer alan Cebeci Mahallesi 2242 ada 6 parseldeki arsanın satışına da itiraz eden Sait Coşkunoğlu, Sultangazi’de çok sayıda mağdur vatandaşın bulunduğunu belirterek herkesin mağduriyetinin düzeltilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

CHP Grubu gündemin 2 ve 5 maddesinde yer alan taşınmazların satışına yönelik ret oyu kullandı. Her iki madde Ak Partili üyelerin oy çokluğu ile meclisten geçti.

Yorumlar

Tasarım | Enba