Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Haziran 2018

Sultangazi Belediye Meclisi Toplandı

Sultangazi Belediye Meclisi, Haziran ayı 1. Oturum, 1. Birleşimi av. Hacı Orhan başkanlığında gerçekleşti.

Meclis toplantısında yapılan bilgilendirmede Erdal Uçar’ın belediye başkan yardımcılığı görevine atandığı meclis üyelerine duyuruldu. Yapılan bilgilendirmeden sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu, Belediye başkan yardımcılığı görevine atanan Erdal Uçar’a hayırlı olsun dileklerini ileterek, yeni görevinde başarılar diledi. Coşkunoğlu, son günlerde gelen şehit haberlerini de hatırlatarak, konuşmasında şehitlerimizi de yad etti. CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu, Nazım Hikmet Ran’a ait bir şiirden dörtlük okuyarak, Ran’ı andı.

Vatandaşlardan gelen sorunları da yerel meclise taşıyan CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu, “1. Cebeci Caddesi’nde belediyemiz tarafından dubalar yapılmış. Bu dubalar yapılmadan önce keşke esnafımızın da düşüncesi alınsaydı. Bu konuda 1. Cebeci Caddesi esnafımız ve o civarda yaşayan vatandaşlarımız çok sıkıntılı. 1. Cebeci Caddesi Cadde boyu dubalarla kapatılmış, aynı Berlin duvarlarına benzetilmiş. Buda hiçte hoş olmamış. İlçemize yakışmayan bir çalışma olmuş” dedi. CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu kaçak hafriyat dökümüne de dikkat çekerek, gerekli önlemlerin alınmasını dile getirdi.

Toplantıda, zaman zaman da gergin anlar yaşandı. Fen İşleri Müdürlüğü’nün bulunduğu alanın apar topar 1/1000’lik planları bu meclise getirildi. Henüz ulaşım A.Ş’nin görüşü alınmadan meclise sunulan bu karara ret oyu kullanacaklarını belirten CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu ve Meclis Üyesi İmam Koçak’ı bu alanın satılacağını iddia ederek, “Bu alanı size sattırmayacağız” ifadelerini kullandılar.

Yorumlar

Tasarım | Enba