Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 12 Ekim 2015

Performans Görüşmeleri Ertelendi

Performans Görüşmeleri Ertelendi
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediyesi 2016 yılı performans programının görüşüleceği Belediye Meclisi’nde Ankara’da yaşanan terör saldırısından dolayı Çarşamba gününe ertelendi.

 

Sultangazi Belediye Meclisi bugün 2016 yılı performans programını görüşmek üzere toplandı. Gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Sait Çoşkunoğlu, 95 kişinin hayatını kaybettiği 500’e yakın kişinin de yaralandığı Ankara’daki terör saldırısından dolayı meclis toplantısının yapılmaması yönünde sözlü önerge verdi. Çoşkunoğlu, “Terör nerden gelirse gelsin. Terörün her türlüsünü şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Ülkemiz karanlık güçler tarafından kuşatılmış durumda. Bu acılı günde CHP grubu olarak, bugün mecliste performans görüşmelerinin iptal edilmesini talep ediyoruz. Ülkemizde 3 günlük yastan dolayı, meclisimizde de yas ilan edelim ve performans görüşmelerini erteleyelim.” Dedi.

 

Çoşkunoğlu’ndan sonra söz alan Ak Parti Grup Sözcüsü Mustafa Demir terörü lanetledi. Demir, “Biz birlik, beraberlik ruhu içerisinde kardeşçe yaşamak zorundayız.”dedi.

 

CHP Grubunun sözlü önergesi Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi. Sultangazi Belediyesi 2016 yılı performans görüşmeleri Çarşamba gününe ertelendi.

Tasarım | Enba