Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Ekim 2017

Sultangazi Belediye Meclisinde Gündem; Arsa Satışları

Sultangazi Belediye Meclisi 2017 Ekim ayı toplantısının ikinci oturumunda Ak Parti ve CHP meclis üyeleri arasında “Taşınmaz satışı” polemiği yaşandı.
Sultangazi Belediye Meclisinde Gündem; Arsa Satışları
Ali Baba Halı Yıkama

Gündem maddeleri görüşülürken CHP meclis üyesi İmam Koçak, gündemin 3 nolu; İmar Komisyonu 13 no’lu RP. (Plan ve Proje Md.) 1/1000 ÖLÇ. PLAN TADİLAT (920 ADA 1 PARSEL) raporu hakkında söz alarak rapora neden red oyu vereceklerini açıkladı.

Koçak, İBB Meclisinde imar tadilat teklifiyle ilgili maddeler görüşülürken CHP ve Ak Parti üyuelerinin fikir ayrılığına düşmesinden dolayı Sultangazi Belediye Meclisi CHP üyeleri olarak, İBB’deki arkadaşlarını desteklemek amacıyla bu madde hakkında hayır oyu vereceklerini söyledi. Oylanan madde 7 CHP’li meclis üyesinin hayır oyu kullanması sonucu oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündemin 9 nolu maddesi görüşülmeye geçmeden evvel CHP Grup Başkan Vekili ve CHP İBB meclis üyesi Sait Coşkunoğlu, belediyenin taşınmazları neden sattığını sordu.

Coşkunoğlu gündemin 9’ncu maddesinde yer alan Uğurmumcu Mahallesi 2510 ada, 8 parsel’de bulunan 1500 metrekarelik arsanın neden satışa çıkarıldığını sordu. Coşkunoğlu, “Burada konuşurken kasamız para dolu, belediyemizin paraya ihtiyacı yok diyorsunuz ama Sultangazi’yi satıyorsunuz.” Dedi. Coşkunoğlu ayrıca, nüfus anlamında yoğunluğun had safhada olduğu bir bölgede yeşil alan olarak tahsis edilmiş bir arsaya alternatif olarak Habipler mahallesinde başka bir arsa gösterilerek, bu işlemin hukuk kuralları içerisine çekilmesinin doğru olmadığını söyledi.

Coşkunoğlu, Ak Parti meclis üyelerinden kimsenin bu konuda fikir beyan etmemesine de tepki gösterdi. Coşkunoğlu, “Burada çıkıp fikrinizi söyleyin ama yine oylamada grup kararına uyun. Ama bu yapılanın doğru olmadığını siz de biliyorsunuz, Allah aşkına en azından bunun doğru olmadığını söyleyin.” Dedi.

Coşkunoğlu’na cevap Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Demir yanıt verdi. Demir yapılan uygulamanın kanunen bir sakıncası olmadığını, satışa çıkartılan arsanın bulunduğu yerin aşırı meyilli olmasından dolayı park yapmaya uygun olmadığını söyledi. Demir, Coşkunoğlu’nun ‘Sultangazi Belediyesi neden sürekli yer satıyor’ ithamının doğru olmadığını, Sultangazi Belediyesinin yer satın aldığını da söyledi.

İlginizi çekebilir

DEVA tabelayı astı

DEVA tabelayı astı

Tasarım | Enba