Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 8 Ekim 2018

Sultangazi Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı

Sultangazi Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediyesi Ekim ayı Belediye Meclisi Olağan toplantısı, meclis 1. Başkanvekili av. Hacı Orhan başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu geçtiğimiz hafta Gercüş ilçesi kırsalında PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıyı kınadı. Coşkunoğlu, Batman’ın Gercüş ilçesi kırsalında operasyona giden askerleri taşıyan aracı hedef alan saldırıyı şiddetle kınayarak şehitlerin ailelerine baş sağlığı, yaralılara acil şifa diledi.

Coşkunoğlu, konuşmasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da kutladı. Coşkunoğlu’ndan sonra söz alan Ak Parti Grup Sözcüsü Mustafa Demir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Gündem dışı konuşmalardan sonra gündem maddelerine geçildi. 5 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Gündemin 3. Maddesinde Cebeci Mahallesi’nde yer alan bir taşınmazın kamu yararına tahsis edilmesine yönelik madde ilgili söz alan Coşkunoğlu, “Bu raporun tekrar komisyona havale edilmesini istiyoruz” dedi. Coşkunoğlu, “Burada bir yol var. Bu yoldan parsel oluşturulmuş. Bu durumda bu yolun kaldırılması gerekiyor. Bundan dolayı bu raporun yeniden görüşülmek üzere komisyona havale edilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Ak Parti Grup sözcüsü Mustafa Demir ise, S Caddesi üzerinde bulunan belediye ait taşınmazın satışı ile ilgili söz alarak, “Belediye başkanımızın 9 yıldır planladığı ve Sultangazi’nin en büyük projelerinden biri olarak inşa edilecek. Burada bir takım sorunlar vardı, bu sorunlarda aşıldı. 10 Milyonun üzerinde bir istimlak bedeli ödendi. Burada tamamen imara, kanuna uygundur. İmarlı bir yerin satış söz konusudur. Kamu yararına tahsis edildikten sonra Sultangazi’nin en büyük projesi için adım atılmış olacak. Burada yapılan her şey kanuna uygundur” dedi.

İBB Meclisinde projeyi incelediklerini belirten CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu, projenin Sultangazi için önemli bir proje olduğunu söyledi. Coşkunoğlu, CHP Grubu olarak her zaman olumlu projelere evet dediklerini, olumsuz projelere de hayır dediklerini belirtti.

Tasarım | Enba