Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 2 Mart 2020

Sultangazi Belediyesi meclisinde şehitler anıldı

Sultangazi Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı 1. oturumunda İdlib’te rejim güçlerinin hain saldırısı sonrasında şehit düşen Mehmetçikler anıldı.

Sultangazi Belediyesi Mart ayı meclis toplantısının ilk oturumu, Meclis 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan, başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Meclis salonu Türk bayraklarıyla donatıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’da katıldı. Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ve İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın’da toplantıyı takip etti.

Gündem maddelerine geçilmeden önce İdlib’deki hava saldırında şehit düşen askerler için 1 dakikalık saygı duruşundu bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Ak Parti Meclis Üyesi Mehmet Kişmir, tarafından Kur’anı Kerim tilaveti yapıldı. Kur’an tilavetinin ardından eller semaya açıldı.

Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Ak Parti Grup Başkanvekili Kemal Eyypüoğlu, Türkiye’nin kendi toprak güvenliğini sağlamak için Suriye’de bulunduğunu belirterek, “Eğer biz şu an Suriye’de olmamış olsaydık, bugün Suriye’de vermiş olduğumuz mücadeleyi kendi topraklarımızda veriyor olacaktık. Birlik ve beraberlik içinde kenetlenmiş bir milleti kimse yenemez. Kimse teslim alamaz, sindirip hizaya alamaz. Şehitler üzerinden istismar siyaseti yaparak, bundan siyasi rant umanlar bir aldanış içindedirler” dedi.

MHP Belediye Meclis Üyesi Yaşar Koçyiğit ise,“Ordumuzun ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında ve destekçisiyiz. Kahraman Türk ordusunu mevlam muzaffer eylesin” dedi.

CHP grubu adına söz alan Başkanvekili Mithat Çelik’de “Tüm ulusumuzun başı sağolsun. Kahraman ordumuzun TBMM’den aldığı yetki ile görevini başarıyla tamamlamasını ve askerlerimizin bir an evvel yurdumuza dönmesini, bundan sonrada tek bir askerimizin dahi burnunun kanamaması için gereğinin yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, konuşmasında Ak Parti iktidarını eleştirdi. Hamzaoğlu, “Suriye bataklığına girmek için o günlerde ‘Emevi Camisi’nde Namaz kılacağız! Suriyeye demokrasi getireceğiz. Bölgenin söz sahibi, tek devleti olacağız’ denilmişti.Bugün ise geldiğimiz durum ortada. Mültecilerden dolayı omuzlarımıza binen 50 milyar dolarlık ağır bir yük, Ülkede 5 milyon Suriyeli mülteci. Rusya, ABD nedeniyle Suriye’de sıkışmışlık. Tabi ki siz birkaç Şehit dersiniz. Sizin için çok kolay, birkaç tane şehit” diye konuştu. Hamzaoğlu, konuşmasının devamında, “Sayın Abdurrahman Beyi ve temiz kalabilmeyi başaran kişileri de tenzi ediyorum. Geçmişleri kirli işlerle anılan, ismi veya isimleri yaptıkları ile ayyuka kadar çıkmış, Sultangazi’de toplum nezdinde itibarı sıfırlanmış, koltuğunun gücünü kullanarak hırs ve çıkarları ile hareket etmiş, bir çok masum emekçiyi partizanlık yaparak ekmeğinden etmiş bazı yöneticiler hala aynı hakkaniyetsiz bozgunculuklarına devam etmektedir. Gelen şikayetler, aldığımız bilgiler, bize aktarılanlar doğrultusunda bu tarz kişiler görevlerine devam etmektedirler. Bu tutumlarını sürdürdükleri sürece her meclis oturumunda farklı olayları belgeleri ile gündeme getirip, kamuoyuyla paylaşacağımı bilmenizi isterim” dedi.

Oturumu yöneten Meclis 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan, Hamzaoğlu’nun konuşmasına tepki göstererek “Bu tarz siyasi konuşmaları uygun görmediğimi belirtmek istiyorum” dedi.

Son olarak söz alan Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Dursun, “Cumhurbaşkanımıza alttan alttan yapılan atıflarla bir polemik oluşturacak durumda değiliz. Bunların zamanı değil. Gün birlik olma zamanı” dedi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba