Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 14 Mayıs 2020

Sultangazi Belediyesi Zabıta Müdürü Sencar; ‘Yılmayacağız’

Sultangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, işyerleri için yaptığı çizgi çalışmasıyla kaldırım işgalini kaldırarak vatandaşın yaya yolunu açıyor. İşaretlenen sarı çizgiyi aşarak ihlal yapan esnafa idari para cezası uygulanıyor. Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde bir market, işaretlenen sarı çizgiyi ihlal etti. Kaldırımın yanı sıra yola kurduğu tezgahlarla yaya geçişini kapattı. Bunun üzerine kaldırım işgali yapılan mallar zabıta ekipleri tarafından toplandı. Market sahibi ise zabıta ekiplerine ve polislere zor anlar yaşattı.

Sultangazi Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü işlek cadde ve sokaklarda bulunan işyerlerinin kaldırım işgalini önlemek için harekete geçti. 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde yaya yolunu kapatan ya da sınırlayan işyerleri için çizgi çalışması yapıldı. Ekipler, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde bulunan bir market sarı çizgiyle işaretlenen yerin dışına çıktı. Defalarca uyarılan ve bu konuda idari para cezası kesilen market sahibi kaldırım işgaline devam etti. Zabıta ekiplerinin düzenleme yapmasına rağmen her seferinde sarı çizgiyi geçerek kaldırım işgali yapılan marketin malları toplandı. Kaldırımı aşarak yolla tezgah kuran market sahibi tüm uyarılara rağmen işgale devam edince, dün zabıta ekipleri polis eşliğinde sarı çizgiyi aşan malları topladı. Malların toplanması esnasında zabıta ekiplerine bağıran market sahibi, zabıta ekiplerine ve polise zor anlar yaşattı.

Konu ile ilgili Emin Haber’e konuşan Sultangazi Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Serkan Sencar, “Vatandaşımızın yaya yolunu daha rahat kullanabilmesi için çizgi çalışması gerçekleştirdik. Özellikle bebek arabalı ve tekerlekli sandalye kullanan kardeşlerimizin yaya yolunu kullanırken sıkıntı yaşadığı noktalarda çizgi çalışması yaptık. Esnafımızdan bizlere yardımcı olmaları ve çizilen sarı çizgiyi aşmamalarını istedik. Söz konusu market tüm uyarılarımıza rağmen ve düzenleme yaptığımız halde her defasında kaldırım işgaline devam etti. Görüntülerde de görüldüğü gibi kaldırım işgalini ve sarı çizgiyi geçmesinin yanı sıra yola tezgah kurdu. Defalarca uyardık ve bu uyarılarımıza rağmen işgale devam etti ve bu konuda defalarca idari para cezası kesmek zorunda kaldık. Buna rağmen işgale devam etti. Bizlerde görevimizi yerine getirerek malları topladık. Vatandaşlarımızın yaya yolunu kullanırken her hangi bir zorlukla karşılaşmaması için çalışmalarımız devam edecek. Bu konuda asla yılmayacağız” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba