Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Temmuz 2019

Sultangazi Belediyesi’nde 1 Yeni Müdürlük Kuruldu

Sultangazi Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında, belediye bünyesinde yeni bir müdürlük kurulmasına karar verildi. CHP grubu bazı Ak Partililere kadro kurulması için yeni müdürlüğün kurulduğunu belirterek, ret oyu kullandı.

Sultangazi Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında 8 gündem ve 3 yazılı önerge görüşülerek karara bağlandı. Gündemin 2’nci maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün kurulması oy çokluğuyla kabul edildi. CHP grubu ise yeni müdürlüğün kurulmasına karşı ret oyu kullandı. Alınan karar doğrultusunda Sultangazi Belediyesi’nde 22 olan müdürlük sayısı 23’e yükseldi.

Gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda konu ile ilgili söz alan CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik, müdürlüğün kurulmasının mali bir yük olduğunu belirterek, “23 Haziran seçimlerinin Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasından sonra Ak Partili belediyelerde yeni müdürlükler kurulmaya başlandı. Bazı Ak Partililere kadro açılması için bu müdürlüğün kurulduğunu düşünüyoruz. Yeni bir müdürlüğün kurulması belediyemize mali bir yüktür. Bir taraftan borçlanma yetkisi isteniyor, bir taraftan da yeni müdürlük kuruluyor” dedi.

CHP’li Yarcan Tan’da konuyla ilgili söz alarak, “Şimdi kurulacak olan Strateji Müdürlüğü ne işe yarar? Bu müdürlük başkan yardımcılarının üstüne mi kurulacak? Müdürlükler arasında koordinasyonu bu müdürlük sağlayacaksa başkan yardımcıları ne işe yarar?” diye sordu. Yarcan Tan, yeni kurulan Strateji Müdürlüğü’nün kadrolaşmaya yer açmak için kurulduğunu ifade ederek, “Bu müdürlük, müdürü, personeli, arşivi ve araçlarıyla belediyeye ek maliyet getirecektir. Hem borçlanma yetkisi istiyorsunuz, hem de yeni maliyetler oluşturarak birim oluşturuyorsunuz. Buna ihtiyaç yoktur” diye konuştu.

CHP’li üyelerin ardından söz alan Ak Parti’li Fatih Sultan Mehmet Çiçek’te kadrolaşma iddialarını ret ederek, “Strateji Müdürlüğü ilçemizin ufkunu açacak. Kadro açılması söz konusu değildir. Ön yargılı olmamak lazım” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba