Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Haziran 2018

Sultangazi Belediyesi’nden İki Açılış Birden

Sultangazi Belediyesinin Eski Habipler Mahallesi’nde yapımını tamamladığı ek hizmet binası ve meydan açılışı, Kaymakam Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Milletvekili Şirin Ünal’ın katılımıyla gerçekleşti.Açılış sonrasında programa katılan vatandaşlar meydana kurulan iftar sofralarında oruçlarını açtı.

Sultangazi Belediyesi tarafından Eski Habipler Mahallesi’nde yapılmaya başlanan ve yapımı tamamlanan belediye ek hizmet binası ve meydan açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Açılış törenine İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar, Ak Parti Milletvekili Şirin Ünal ve Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın yanı sıra ilçede görev alan STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yapılan açılış sonrasında Başkan Altunay ve protokol üyeleri hizmet binasını gezerek incelemelerde bulundu. Açılış programı sonrasında Sultangazi Belediyesi, vatandaşları alana kurduğu iftar sofrasında ağırladı. Ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı.

“Bu alanda mahallenin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak birimler yaptık”

Açılışta hizmetlerini daha iyi yapabilmek için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Başladığımız günden bugüne kadar bütün değişiklikler bu mahalle için yapıldı. En son bir meydan çalışmasına, yol çalışmasına ve hizmet birimlerine ihtiyaç vardı. Bugün de onların bitirmenin ve kurdeleyi kesmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Meydan fevkalade güzel ve değerli bir yer oldu. Vatandaşların ilk günden beri yarımken bile yoğun bir ilgisiyle karşılaştı. Burada açılışını yaptığımız binada da mahallenin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak birimler yaptık. Burada Sultangazi eğitime destek akademisi adı altında gençlerimize üniversite ve liseye hazırlanan öğrencilerimize hazırlık çalışmaları yaptırıyoruz tamamen eski dershane sistemi gibi ama tamamen ücretsiz sosyal fayda amaçlı Sultangazi Belediyemizin bir şubesini de buraya açtık. Bununla kalmıyor BELNET dediğimiz daha önce Büyükşehirin bu mahallede verdiği bir hizmet vardı şimdi onu bu binaya taşıdık. Binada bu hizmetler varken meydan da buranın tamamlayıcı unsuru oldu” dedi.
Yorumlar

Tasarım | Enba