Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Nisan 2018

Sultangazi Belediyesi’nin 2017 Faaliyet Raporu kabul edildi

Sultangazi Belediye Meclisi 1. Başkanvekili av. Hacı Orhan Başkanlığında gerçekleşen Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda 2017 yılını kapsayan faaliyet raporu görüşüldü. Yapılan oylamada faaliyet raporu Ak Partili meclis üyelerinin oylarıyla, oy çokluğuyla ile kabul edildi. Toplantıda konuşan belediye başkanı Cahit Altunay, “Bizler başladığımız günden bugüne kadar, attığımız her adımda, yaptığımız her çalışmada, başardığımız her eserde hep bir hayal gördük. Sultangazi’nin o karanlık bulutlarının üzerinden dağıldığı, güneşli günlere kavuştuğu günlerin hayalini yaşadık” dedi.

Faaliyet raporuyla ilgili meclis üyelerine bilgi veren Belediye Başkanı Cahit Altunay, asla popülizm yapmadıklarını belirterek, “Özümüzde bir oldu, sözümüzde bir oldu.” Dedi. Başkan Altunay konuşmasında ulaşım başta olmak üzere birçok konuda bilgi verdi. Yarını ve seçimi kurtarmak için çalışmadıklarına da vurgu yapan başkan Altunay, “Yeni neslin geleceğini kurtarmak için ilçemize hizmet ettik, etmeye de devam ediyoruz. Bu manada da seçim geliyor diye işimizi hiçbir zaman durdurmadık. Sultangazi’nin imkanlarını en güzel şekilde kullanıp, geleceğe adım atıyoruz.” Diye konuştu.

BAŞKAN ALTUNAY’IN KONUŞMANIN TAMAMINI VİDEODAN İZLEYEBİLİRİSİNİZ…

CHP Grubu adına faaliyet raporu ile ilgili görüşlerini aktaran Sait Coşkunoğlu, hizmet anlamalında 15 mahalleye eşit davranılmadığını belirterek, başkan Altunay’ı insanları ötekileştirmek ve ayrıştırmakla suçladı. İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın “Ak Parti’ye en çok oy veren ilçelere hizmet önceliğimizdir” açıklamasını hatırlatan Caoşkunoğlu, başkan Altunay’ın bu mantıkla hizmet ettiğini söyledi.

Oldukça sert açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu, hazırlanan faaliyet raporunu incelediğini dile getirerek, “Faaliyet raporlarınız harika. Açılışlar yapmışsınız, kurdeleler kesmişsiniz.” Dedi. Coşkunoğlu, Sultangazi’de birçok hizmetin bakanlıklar ve İBB tarafından yapıldığını Başkan Cahit Altunay’ı bu çalışmaları sahiplenmekle de suçladı.

SAİT COŞKUNOĞLU’NUN KONUŞMASININ TAMAMINI VİDEODAN İZLEYEBİLİRSİNİZ…

CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkuoğlu’nun sert açıklamalarına, Başkan Altunay’da çok sert cevap verdi. Altunay, “Eleştirilerinize cevap verirsem utanırsınız. 89-94 yıllarını biliyoruz. Bu ülkede çöpler sokaklardaydı. Sular akmıyordu, vatandaşlar hava kirliliğinden ölüyordu.  O günlerden geldik, bugün bunların semeresini söyleyemiyorsunuz. Bu ilçede günlük 460 ton çöp toplanıyor. Bu ilçede hizmeti kralına kadar yapıyoruz. Eksiğimiz var mı? var.” Dedi.

Başkan Altunay, mahallelere eşit davranılmadığı eleştirilerini de kabul etmediğini söyledi. Tüm mahallelere eşit davrandıklarını belirten Altunay, Zübeyde Hanım Mahallesi’nde bu yaz 60 bin metrekareden oluşacak park çalışmasının başlayacağını söyledi. Tüm mahallelerde yapılan hizmetlere değinen Altunay, ‘diğer kurumların hizmetlerini üstleniyor’ eleştirisine de net cevap verdi; “Ben bu anlayışı anlamıyorum. Kim getirecek bu hizmetleri. O zaman bize demeyecek misiniz bu kürsüden, ‘Biz bu devlete vergi veriyoruz. Filanca ilçe hastane yaptı, filanca ilçe okul yaptı. Siz neye yaptırmadınız’ demeyecek misiniz? Benim derdim bu ilçeye hizmeti getirmektir. Büyükşehirde benim belediyemdir, hükümette benim hükümetimdir. Mesele o kaynakları buraya aktarabilmektir. Mesele onun mülkiyet sorunlarını çözüp, temizleyip okulu taşıyabilmektir. Avrasya’yı, 3. Köprüyü, havalimanını istemiyoruz diyen sizlersiniz. Onun için genel başkanınız mega projelere hep karşı çıkıyor. Biz hizmet siyaseti yapıyoruz. Sadece bu ilçeye değil, bu ülkeye aynı bakış açısıyla bakıyoruz. Hiçbir vatandaşımıza uzak mesafede olmadık, olmayacağız. Bu milletim haysiyetini, kendi haysiyetimiz bilerek hizmet görevlerini yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ALTUNAY’IN KONUŞMANIN TAMAMINI VİDEODAN İZLEYEBİLİRSİNİZ…

Yorumlar

Tasarım | Enba