Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Nisan 2018

Sultangazi Belediyesi’nin 9 Altın Yılı

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın 9 yılı bu haberde…

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın 2009-2018 yılları arasında yapılan hizmetleri bu kitapta anlattı. “Sultangazi Belediyesi 9 Altın Yılı” başlığıyla yayınlanan kitapçıkta hizmetlerin yanı sıra, yapılan yatırımlara ve bu yıl içerisinde yapılması planlanan projelere de yer verildi.

Kitapçıkta Belediye Başkanı Cahit Altunay tarafından kaleme alınan bir yazı da bulunuyor.

İŞTE BAŞKAN ALTUNAY’IN KALEME ALDIĞI O YAZI

Saygıdeğer Sultangazili Hemşehrilerim!

Sultangazi, geçmişle mukayese edilemeyecek kadar büyüme ve gelişim süreci içerisinde…

Sultangazi’yi her alanda örnek bir ilçe olarak ayağa kaldırıyoruz. Vizyon projelerden hizmet tesislerine, ulaşımdan çevreye, altyapıdan sosyal doku projelerine kadar birçok alanda yatırım yapıyoruz. Tüm çalışmalarımızda toplumsal birlik, beraberlik, kardeşlik yapısına önem veren “insan odaklı” ve “insana yatırım yapan” yönetim anlayışını ön planda tutuyoruz. Sultangazi Belediyesi olarak boş vaatlerle, boş sözlerle zamanı heba etmeden hizmetle geçecek her günün değerini çok iyi bilerek yürüyüşümüzü hızlandırmanın gayreti içinde olduk.

Sultangazi’yi adeta nakış nakış yeniden işliyor, ilmek ilmek yeniden dokuyoruz. Evet, Sultangazi’nin daha çok hizmete ihtiyacı var! Ama yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı olacaktır. Yaptığımız yatırımlarla, hayata geçirdiğimiz eserlerle, ilçemize kazandırdığımız yeni imaj ve itibarla Sultangazi’yi herkes tarafında bilinen ve konuşulan bir noktaya getirdik.

Değerli hemşehrilerim;

Ulaşım konusu, dünya metropollerinin çoğunda olduğu gibi, bugün İstanbul’un da en büyük problemlerinden biri. Sultangazi Belediyesi olarak, bu sorunu günübirlik politikalarla değil, genel bir ulaşım konsepti içinde ele aldık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız çalışmalarla; ilçemizi TEM Otoyolu ve çevre yollara bağlayan güzergahlar revize edildi. Yeni ulaşım yolları hizmete açıldı. Bu çalışmalardan bazıları;

Sultançiftliği Merkez Camii altından geçen “Osman Gazi Katlı Kavşağı” hayata geçirildi.

Mahmutbey-Habipler karayolu ve bağlantı yolu hizmete açıldı.

Mevlana Caddesi kavşak düzenleme çalışması yapıldı.

Vezneciler-Sultangazi-Arnavutköy metrosu hayata geçiyor. Fatih, Eyüp, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerini yer altından birleştirecek metro hattı 3. havaalanına kadar uzayacak.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan ve Türkiye’nin en büyük ulaşım projeleri arasında yer alan “Kuzey Marmara Otoyolu”nun Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolu, Sultangazi ilçesinde Alibey Barajı mansabından yer altına alınıyor. Bu yol Cebeci Halk Ekmek Fabrikası’nın yanından yüzeye çıkacak. Böylece Kuzey Marmara Otoyolu 3. havaalanına uzamış olacak.

Metris Köprülü Kavşağı v e yan yol yapım çalışmalarına başlandı.

Sultangazimize hizmet ederken doğal dokusunu koruyan örnek bir şehir yapmak istiyoruz. Çevreyi korumaya, ilçemizin yeşil alanlarını artırmaya, gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir Sultangazi bırakmaya önem veriyoruz. Bu amaçla 94 olan park sayısını 300 parka, kişi başına düşen yeşil alan miktarını 25 katına çıkararak yeşil bir Sultangazi’yi gençlerimize hazırlıyoruz.

Eğitim alanlarımızı ve mekanlarımızı her geçen gün çoğaltarak önce normale daha sonra ideale taşıyoruz. Önümüzdeki eğitim dönemine yetiştirmek üzere üç ayrı üniversiteyi ilçemize kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Sağlık alanında yatırımları önceliklerimizin en başında görüyoruz. Sağlık alanında öne çıkan çalışmalarımız ise şunlar:

Eski “Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi”nin yerine yapılan ve eskisinin 5 katı büyüklüğündeki İlçe Sağlık Merkezini hizmete açtık.

12 olan Aile Sağlık Merkezi (ASM) sayısının üzerine 18 ASM daha ekledik.

Bölgenin en büyük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesini hizmete açtık.

Temmuz 2018’de tamamlanması planlanan Sultangazi Devlet Hastanesi’nin çatısı altında “Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi” faaliyetlerine başlayacak.

İstanbul’un sayılı meydanlarından bir tanesi Sultangazi’ye yapılacak. 45 bin metrekarelik meydan projesi ve 92 bin metrekarelik kullanım alanına sahip Cebeci Mahalle Hizmet Tesisleri’ni kısa bir süre sonra ilçemize kazandırmanın sevincini paylaşacağız.

Daha birçok projeyi sizlerin desteğini alarak ilçemize kazandırmanın heyecanı içinde olacağız. Milletimiz, ülkemiz ve ilçemiz için samimiyet, azim ve kararlılıkla yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.

Bizlere verdiğiniz gönül desteği ile daha büyük hedeflere birlikte ulaşacak, Sultangazi’yi yaşam kalitesi yüksek bir şehir statüsüne taşıma hayalimizi birlikte gerçekleştireceğiz.

Allah’a emanet olunuz…

İŞTE BELEDİYE BAŞKANI CAHİT ALTUNAY’IN 9 YILI


Yorumlar

Tasarım | Enba