Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 11 Ocak 2019

Sultangazi bir köydü, Allah’a şükür 10 yılda bir şehir oldu

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle yerel basın mensuplarıyla biraraya geldi.  Gazetecilik mesleğinin, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla demokratik kültürde önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Altunay; “Gazetecilik toplumda çok sesliliği sağlayan, kamuoyu oluşturan ve yönlendiren, bunu yaparken de sorumluluk prensibi ile hareket etmek durumunda olan bir meslektir. İnsanların doğru ve tarafsız şekilde aydınlanmasını, olaylardan haberdar olmasını sağlayan gazetecilerimizdir” dedi. Altunay, konuşmasında Sultangazi’de 10 yılda yaşanan değişime de dikkat çekerek, “Sultangazi bir köydü, Allah’a şükür 10 yıl içerisinde bir şehir oldu” diye konuştu.

“BİZDEN SONRA GELECEK ARKADAŞ BUNLARI YAPACAK”

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay; “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle düzenlenen kahvaltıda yerel basın mensuplarıyla biraraya geldi. Toplantıya Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın yanı sıra çok sayıda basın mensubu katıldı. Partisi tarafından aday gösterilmeyen Başkan Altunay, Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mahalle aralarına kurulan pazarların beraberinde getirdiği çevre, görüntü ve ses kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla yeni pazar ve hizmet tesisi konseptinin ortaya konulduğunu ifade eden Başkan Altunay, “Bu proje ile pazar kültürüne yeni bir ivme kazandırılırken, mahallelerin de fiziki mekan ihtiyaçlarına cevap verilmesi hedeflenmiştir. Sultangazi Belediyesi olarak her mahallede hayata geçirilmesi hedeflenen proje kapsamında Sultançiftliği, İsmetpaşa, 50. Yıl ve Uğur Mumcu mahallerinde bu proje hayata geçirildi. Eski Habibler, Esentepe ve Gazi mahallerinde; hizmet tesisleri tamamlanmak üzeredir. Cebeci, Yunus Emre, Cumhuriyet, Malkaçoğlu mahallerinde de proje çalışması tamamlanmıştır. Bu projeler hayata geçirildiğinde ilçede açık pazar yerleri ortadan kalkarken, mahallelerin fiziki ihtiyaçları da tamamen karşılanmış olacaktır. 2020’nin sonunda bu ilçenin sokağında pazar kalmayacak. Caddesinde sokağında oto galerici kalmayacak. Yol yapıdaki alan bu projelerin kaynağına ayrıldı. İnşallah bizden sonra gelecek arkadaş bunları yapacak” dedi.

Sultangazi Belediyesi olarak kendi öz kaynaklarıyla 3 üniversite binasının Sultangazi’ye kazandırıldığını ifade eden Başkan Altunay, gençlerin eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle yaşam kalitesini arttırmayı, topluma aktif bireyler olarak katılmalarını sağlamak amacıyla gençlik merkezlerini hayata geçirdiklerini, İsmetpaşa ve Sultançiftliği mahallerinde 2 ayrı gençlik merkezini kurduklarını söyledi.

“Sultangazi bir köydü, Allah’a şükür 10 yılda bir şehir oldu”

10 yıl kendisine Sultangazi’ye hizmet etme fırsatı verildiğini dile getiren Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Dolu dolu bir 10 yıl geçirdik. Hangi mezhepten olursa olsun ‘insandır benim için değerledir’ bakış açısıyla hizmet ettim. Allah bize fırsat verdi bu hizmetleri yaptık. Bundan sonrada hizmetin artarak davam edeceğine inancım tamdır. 10 yıl gönüllere dokunmaya çalıştım. Ve gönüllere dokunduğuma inanıyorum.  3 yılda ilçemize 1,5 Milyar’ı bulan hizmetler yapıldı. İddia ediyorum, geçmişte koalisyonda olan hükümetler bile bu rakamları bulan hizmeti ülkeye yapmadı, yapamadı. Önemli olan ‘nasıl anılacak’ düşüncesiyle çalıştık. Çok şükür Sultangazi bir köydü, Allah’a şükür şehir oldu” ifadelerini kullandı.

“ALLAH BİZE SEVİLEREK GİTMEYİ NASİP ETTİ”

10 yıl içerisinde halk ile iç içe olduğunu, gönüllere dokunduğunu belirten Başkan Cahit Altunay, “Öyle bir sevgi bırakıyorum. Allah bize sevilerek gitmeyi nasip etti.Partimin bugüne kadar bana tanıdığı bu fırsattan dolayı önce Allah’a sonra liderime gönülden teşekkür ediyorum. Bundan sonrada aynı dava, aynı inançla bize bir görev verilirse seve seve yaparız” diye konuştu.

ucler-kuyumculuk ersin yolat
Tasarım | Enba