Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Temmuz 2015

Sultangazi CHP’de Kongre Heyecanı

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü’nde genel kurul öncesi yapılacak ilçe kongresinde oy kullanacak delegeleri belirleyecek üyelerin listesi askıya çıktı.

 

CHP’de parti meclisi kararıyla bir yıl ertelenen 35. olağan kurultay’ını Aralık ayı içerisinde yapmayı kararlaştırmıştı. Haziran ayına alınan bu kararın ardından kongre hazırlıkları başladı. CHP Sultangazi İlçe Örgütü’nde kongre heyecanı bugün itibarıyla başladı. Bugün üye listeleri askıya çıktı.

 

CHP Sultangazi İlçe binasında da delegeleri belirleyecek olan parti üyelerinin isimleri bugün askıya çıktı. Bugün 10.00’da sılan üye listesi 3 Ağustos saat 18.00’a kadar askıda olacak.

 

CHP Sultangazi İlçe Sekreteri Selma Taştekin askıya çıkan listeler için parti üyelerine çağrıda bulundu. Parti üyelerinin ismini kontrol etmesi gerektiğini söyleyen Taştekin,  “Uzun zamandır beklenen örgüt seçimleri başlamış bulunmakta. Bugün 7814 üyemizin yer aldığı listeyi astık. Bu konuda parti üyelerimiz biran evvel isimlerine bakmalı. Eksiği olanları için eksiklikleri gidermeliyiz. Herkesi ilçe binamıza gelerek ismini kontrol etmeye bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Kongre sürecinin demokratik bir süreç olduğunu belirten Selma Taştekin, “Çıkan listelere herhangi bir konuda itirazı olanlar, listelerin asılı kaldığı süre boyunca yani 28 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında İlçe Örgütümüze veya CHP İl yönetimine itirazda bulunabilecek. Bu süreçte aday olmak isteyen arkadaşlarımız varsa çıkıp, adaylıklarını açıklarlar.

Yorumlar

Tasarım | Enba