Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Mart 2016

Sultangazi’ de ‘Misafir Öğretmenim’ Projesi

Sultangazi İlçe Milli eğitim Müdürlüğü, velilerin de eğitime olan katkılarını arttırmak, öğrenciler ile öğretmenler ve veliler arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla başlattığı ‘Misafir Öğretmenim’ projesiyle veli ziyaretlerini sürdürüyor.
Sultangazi’ de ‘Misafir Öğretmenim’ Projesi
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde okullarda görev yapan öğretmenler, öğrencilerinin aile yaşantısını yerinde incelemek ve aileleriyle tanışmak için veli ve öğrencilerini ziyaretleri içeren “Misafir öğretmenim” projesini hayatına geçirdi. Proje kapsamında farklı okullarda görev yapan birçok öğretmen, okul, veli, öğrenci üçgenini en iyi şekilde oluşturmak amacıyla ziyaretlerini sürdürüyor. “Misafir öğretmenim” projesini gazetemize değerlendiren Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, öğrenci velilerinin evlerinde ziyaret edilmesi ve öğrencilerin çalışma ortamlarının yerinde görülmesinin insan odaklı bir eğitim anlayışının gereği olduğuna işaret etti.

sultangazi-öğretmen-projesi

Her öğrencinin bir değer olduğunu vurgulayan Demir, “Başarının veli öğretmen ve öğrenci ilişkisinin sağlanmasıyla gerçekleşeceğine inanıyoruz. Bu inançla ‘misafir öğretmenim’ projesini hayata geçirdik. Hedefimiz, tüm öğrenci velilerini tek tek ziyaret etmek. Öğrencilerimizin güvenini kazanmak ve başarısını yükseltmek adına yaptığımız bu ziyaretlerle aynı zamanda çocukların sosyal yaşantılarını da ele almış oluyoruz. Öğrencilerimizin yaşadığı yeri, ailesini, kültürel yapısını tanıyarak onlarla ve velileri ile daha sıkı ve saha samimi ilişkiler kurmak adına bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

Tasarım | Enba