Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 7 Nisan 2018

Sultangazi Devlet Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, yapımı devam Sultangazi Devlet Hastanesi’nin 4 ay sonra açılacağını söyledi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu 2017 yılının Ekim ayında Sultangazi Belediyesi’nin yaptığı imar uygulamalarıyla sağlanan arazi üzerinde yükselen Sultangazi Devlet Hastanesi’nin 2018 yılının ilk ayından (Ocak) itibaren sağlık hizmeti sunmaya başlayacağını ifade etmişti. Memişoğlu’nun bu açıklamalarının üzerinden 6 ay geçmesine rağmen, hastanede ki yapım çalışmaları devam ediyor.

Açıldı, açılacak denilen hastane ile ilgili çalışmalar hızla devam ederken, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay Cuma günü gerçekleşen Faaliyet Raporu görüşmelerinde, yapımı devam eden Devlet Hastanesinin 4 ay sonra açılacağını dile getirdi.

Sultangazi Belediyesi 2017 Faaliyet raporu görüşmelerinde konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay,  Perşembe günü Gaziosmanpaşa’da bulunan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan yangına dikkat çekerek, “Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan yangın sonra hepimiz bölgenin çok büyük bir eksikliğini hep beraber hissedeceğiz.  Bundan dolayı yapımı devam eden devlet hastanesinde müteahhitlerle bir araya gelerek, çalışmaların hızlandırılması için girişimde bulundum. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ki yangınla birlikte ilçemizde yapımı devam eden devlet hastanesine çok fazla ihtiyaç duyulacağını düşünüyorum.” Dedi.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yenileme çalışmaları nedeniyle Sultangazi’de yapımı devam eden hastaneye taşınacağını hatırlatan Başkan Altunay, “Onun için bunun da hızlandırılması için derhal girişimde bulundum. İnşallah kısa zamanda hastanemiz tamamlanacak. Haseki’de buraya taşınacak. İnşallah 3-4 ay sonra hastanemizi açtığımızda, sadece ilçemizin değil, tüm bölgenin ihtiyacını karşılayacak.” Diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba