Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 8 Temmuz 2019

Sultangazi, Filibe Kuzey İlçesi İle Kardeş Kent Oldu

Sultangazi Belediyesi ile Bulgaristan’ın bir Osmanlı şehri olan Filibe şehrinin Kuzey ilçe belediyesi ile kardeş kent oldu.

Sultangazi Belediyesi ile Bulgaristan’ın Kuzey Belediyesi kardeş kent oldu. Karar, Sultangazi Belediyesi Temmuz ayı son oturumunda oy çokluğuyla alındı.

Sultangazi Belediyesi Temmuz ayı son toplantısında, “Yurt dışı kardeş kent ilişkileri kurulması” maddesi görüşüldü. Görüşülen maddede; “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden alınan bir yazı ile Bulgaristan’ın Filibe şehri Kuzey ve Doğu belediyelerinin ülkemizden ilçe belediyeleri ile kardeş kent ilişkisi kurma talepleri olduğu anlaşılmıştır. Kendilerini Türk ve Müslüman olarak tanımlayan soydaşlarımızın yoğunlukla yaşadığı; tarihi, kültürel, milli, dini ve insani bağlarımızın soydaşlarımız ve ülkemizdeki akrabaları vasıtasıyla halen canlı olarak devam ettiği bir Osmanlı şehri olan Kuzey ilçe belediye başkanlığı ile Sultangazi belediyesi başkanlığımız arasında kardeş kent ilişkisi kurulmasının önerildiği görülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Sultangazi Belediyesi Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu tarafından kardeş kent ilişkisi kurulmasının uygun görüldüğü “Yurt dışı kardeş kent ilişkileri kurulması” maddesi Ak Parti, CHP ve MHP’li üyelerin oy çokluğuyla kabul edildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba