Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Ekim 2015

Recep Taşğın Dönemi

Recep Taşğın Dönemi
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nde Recep Taşğın dönemi resmen başladı.

 

2010 yılında kuruluna Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi 1. Genel Kurulu Belediye Nikah Salonunda gerçekleşti. Yaklaşık 6 yıldır Gençlik Meclisi Başkanlığı görevini sürdüren Mustafa Yiğit yaş haddinden dolayı, görevini Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Recep Taşğın’a devretti.

IMG_3219

Genel Kurula; Belediye Başkanı Cahit Altunay, Kent Konseyi Başkanı İmdat Kamacı, Ak Parti Milletvekili adayı Burhan Kuzu, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Uygun, Belediye Meclis Üyeleri ve Gençlik Meclisi Üyeleri katıldı.

IMG_3179

Genel Kurulda konuşan Mustafa Yiğit, “Bize, gençliğe sahip çıkan bir belediye başkanı var. Biz yaşadığımız müddetçe, Sultangazi var olduğu sürece Cahit Altunay nerdeyse, Mustafa Yiğit ve arkadaşları yanında olacak.” Dedi.

 

Belediye Başkanı Cahit Altunay, yaşanan görev değişimin Sultangazi’ye hayırlı olması dileğinde bulundu.  Altunay, “Sultangazi’de bulunan tüm kuruluşlarımızla çalışkan bir ilçeyiz. Bu akşam yaşanan görev değişimi ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Gençlik meclisimiz bugünden itibaren yine çok ses getiren bir yapı olarak yoluna devam edecektir. Göreve seçilen Recep kardeşimize ve ekibine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

IMG_3207

Gençlik Meclisi Başkanlığı görevini Mustafa Yiğit’ten devr alan Recep Taşğın Sultangazi’nin genç nüfusuna dikkat çekerek, “Bizim bir gerçeğimiz var, bizim bir dileğimiz var. Biz geleceğin nesilleri yetiştirme derdindeyiz ve geleceğin gençlerinin buradan geçerek İstanbul’a ışık tutacağının bilincindeyiz. Biz daima temel ilkelere sahip olacağız. Her zaman bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Ve kardeş olacağız. Biz genç olarak koşacağız ve risk alarak koşacağız.” Diye konuştu.

IMG_3213

Recep Taşğın başkanlığında ki Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu ve Görev dağılımı ise şu şekilde;

 

Başkanvekili Mücahid Şamil Koca, Başkanvekili Furkan Becerikli,

 

Komisyon Başkanları;


Üniversiteliler Komisyonu
Osman Korkmaz, Liseliler Komisyonu Enes Oktar, Kültür Sanat Komisyonu Tayfun Ayaz, Arge ve Projeler Komisyonu Rümeysa Peker, Eğitim ve Sağlık Komisyonu Mesut Emre Çelenk, Basın Yayın Komisyonu Kübra Gündüz, STK Komisyonu Aydın Karaca, Gençlik ve Spor Komisyonu Alican Aydın

Tasarım | Enba