Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Şubat 2018

‘Sultangazi Güvende’ Uygulaması

Semt pazarlarında yaşanan yankesicilik, dolandırıcılık ve kapkaç olaylarına karşı Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TEM Güvenlik Büro amirliği artırdığı önlemler ulusal televizyon kanallarının dikkatinden kaçmadı. Habertürk Tv’nin deneyimli ismi Serkan Tahmaz ve Kanal D Haber Merkezinin tecrübeli muhabiri Aytaç Can, polisin “Sultangazi güvende” sloganıyla yürüttüğü uygulamayı yerinde görüntüledi.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü, halkın semt pazarlarında rahatça ve güven içerisinde alışverişlerini yapmaları için önlemlerini üst seviyeye çıkardı. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TEM Güvenlik Büro amirliğine bağlı ekiplerin semt pazarlarında aldığı önlemlerden dolayı vatandaş ve pazarcı esnafı da oldukça memnun.

Kalabalıkları fırsat bilerek yankesicilik, hırsızlık, tırnakçılık ve dolandırıcılık olaylarını gerçekleştirenlere karşı semt pazarlarında oldukça geniş çaplı önlemler alındı. Sultangazi Terörle Mücadele ve Güvenlik Büro amirliği ekipleri semt pazarlarındaki önlemlerini artırarak, olayları bitirme noktasına getirdi. Semt pazarlarında tebdili kıyafet ile önlem alan polislerin kimi pazarcı oldu, kimi pazar alışverişine gelen vatandaş oldu.

“Sultangazi Güvende” sloganıyla yürütülen uygulama ulusal televizyon kanallarının tecrübeli muhabirlerinin de ilgi odağı oldu. Uğur Mumcu Mahallesi’nde kurulan Çarşamba pazarında polisin uygulamasını yerinde görüntüleyen Kanal D haberden Aytaç Can ve Habertürk Tv’den Serkan Tahmaz, Sultangazi TEM Güvenlik Büro Amiri Fatih İşlek’den uygulama hakkında bilgi aldı.Yorumlar

Tasarım | Enba