Eminhaber.Org
Ana Sayfa SULTANGAZİ 9 Aralık 2012

Sultangazi-Habipler dönüşündeki trafik çıldırtıyor

TEM Otoyolu’nda, dün akşam saatlerinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yönü Sultangazi-Habipler dönüşünün tıkanması nedeniyle meydana gelen trafik, hafta sonu olmasına rağmen otoyolda trafiği felç etti.

Saatlerce trafikte kalan sürücüler, aynı yerde hemen hemen her gün oluşan trafiğin TEM Otoyolu ve bağlantılarını etkilediğini belirterek, yetkililerden çözüm üretmesini istediler.

İstanbul’da, dün akşam Avrupa Yakası’nda Tem Otoyolu, E-5 Karayolu ve bağlantı yollarında yoğun bir trafik oluştu. Trafiğin aşırı derecede yoğun olmasının nedeni ise TEM Otoyolu Sultangazi-Habipler dönüşünün kilitlenmesiydi.

Otoyoldan bu yöne dönmek isteyen araçlar, trafik akışını engellediği için, bu noktadan Mahmutbey gişelere kadar trafik durma noktasına geldi.

Yoğunluktan Basın Ekspres ve Aksaray-TEM bağlantı yolu da etkilendi.

Saatlerce açılmayan trafik, Bağcılar, Küçükçekmece, Başakşehir ve çevre ilçelerde etkili oldu.

Trafikte kalan sürücüler, Sultangazi yönüne dönen araçların, tramvay yolundaki yoğunluk nedeniyle uzun kuyruklar oluşturduğunu ve bu kuyruğun trafik akışı engellemesi sonucu TEM Otoyolu’nu kilitlediğini belirtiler.

Aynı yolda her gün aynı tıkanıklığın TEM’de trafiğe neden olduğunu belirten sürücüler, yetkililerden çözüm üretmelerini istediler.

Yorumlar

Tasarım | Enba