Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Mart 2017

Sultangazi Halk Özel Harekatı Derneği kuruldu

15 Temmuz sürecinde ortaya çıkan milli birlik ve beraberlik ruhunu canlı tutmak için kurulan Halk Özel Harekatı (H.Ö.H) Derneği, Sultangazi Şubesi kuruldu.

15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı durmak için sokağa çıkan halk harekatından yeni bir dernek doğdu. Siyasetten uzak durma garantisi veren ve ortak paydası “vatan” olanları buluşturma iddiasıyla kurulan Halk Özel Harekatı Derneği’nin (HÖH) Sultangazi Şubesi de hizmete girdi.

Türkiye genelinde yapılanmasını sürdüren HÖH, şu ana kadar aralarında Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden bazı illerin de olduğu 27’ye yakın ilde ve birçok ilçede resmiyet kazandı. Sultangazi’de de İsmetpaşa Mahallesi’nde açmış durumda.

HÖH Sultangazi İlçe Başkanı Fuat Varıcı, dernek hakkında açıklama yaptı. Yeni kurulan HÖH’ün tamamen devletçi bir yapıya sahip olduğunu belirten Varıcı, kesinlikle siyasi bir dernek olmadıklarını vurguladı.

771ea396-9e64-49b7-93bf-443c4de35e8c

Derneğin kuruluş amacı hakkında bir dizi ziyaretlerde gerçekleştiren Halk Özel Harekatı Derneği Sultangazi Şube Başkanı Fuat Varıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Yusuf Özel’i parti binasında ziyaret etti. Derneğin amacı, misyonu ve vizyonu hakkında Yusuf Özel’i bilgilendiren HÖH Sultangazi İlçe Başkanı Fuat Varıcı, “15 Temmuz darbe girişiminin ardından aziz milletimiz, siyasi kimliklerini evde bırakarak, vatanı için tek yürek tek ses oldular. Kürdü, Türkü, Lazıyla, dünyada eşi benzerine rastlanmamış Türk milletine has bir vatanseverlik ve milli bir ruh ortaya koydular. Derneğimizin amaçlarından birisi de, bu ruhu her zaman canlı tutmak, vatan sevdalılarından oluşan, büyük bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK) meydana getirmektir.” diye konuştu.

a4af2bca-8948-4bb1-ba4c-37fa7fb4a3a5

Yorumlar

Tasarım | Enba