Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Eylül 2019

Sultangazi iki grup arasında kavga; kaçan kişiyi linçten dükkan sahibi kurtardı

Sultangazi’de iki grup arasında kavga çıktı. Kavgaya karışan şahıslardan biri olay yerinden kaçtı. Kalabalık bir grup ise kaçan şahsı kovalamaya başladı. Kovalamaca esnasında bir iş yerine sığınan şahsı linç edilmekten sağduyulu vatandaşlar kurtardı.
Sultangazi iki grup arasında kavga; kaçan kişiyi linçten dükkan sahibi kurtardı
Ali Baba Halı Yıkama

Olay, Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde meydana geldi. Akşam saatlerinde 1. Cebeci Caddesi’nde aralarında Suriyelilerin de bulunduğu iki grup arasında sebebi henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı kavga yaşandı. Kavga esnasında 1 kişi olay yerinden kaçmaya başladı. Kalabalık bir grupta kaçan şahsı kovalamaya başladı. Kovalamaca esnasında Cebeci Mahallesi’nde bir iş yerine sığınan ve Suriyeli olduğu öne sürülen şahıs kalabalık grup tarafından linç edilmek istendi.

İş yerinin camlarını taşla kıran grup, daha sonra kapısını tekmeleyip kırarak içeri girdi. İçeri de bulunan şahsı dövmeye başlayan kalabalık grubu iş yeri sahibi ve mahalle sakinleri dışarı çıkarmaya çalıştı. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

“BİR KİŞİ ELİNDEKİ MAKASLA ŞAHSA VURMAYA ÇALIŞTI”

Yaşanan dehşet anlarını anlatan iş yeri sahibi Juma Jalloul, “Biz içeride çalışıyorduk. Kapı kapalıydı. 20 kişi kapıyı iterek içeri girdi. İş yerimizin camlarını kırdılar. Kaçan şahıs işyerimize sığınmıştı. İçeri girenler, şahsı dövmeye başladı. İçlerinden biri elindeki makası şahsa vurmaya çalışırken, biz elini tuttuk. Şahısları iterek dışarı attık. Polis aradık. Olay neden oldu hiç bilmiyoruz. Kaçan Suriyeli iş yerimize saklanmak için girdi. Onu takip edenler de içeri girerek, dövmeye başladılar. Adam tek başınaydı. 35 kişi onu dövüyordu” dedi.

Hasan Güneş isimli mahalle sakini ise, “Aşağıda Suriyelilerle birileri kavga ediyor. Suriyeli bulunduğumuz sokağa kaçıyor. Dükkanın içine sığınıyor. Dükkanın içinde darp ediliyor. Dükkanın bir camı kırılıyor. Biz dükkanın üstünde oturuyoruz. Çocuklarım sesleri duyunca aşağı iniyorlar. Bütün mahalle kavgayı ayırmak için sokağa dökülmüş. Ne olduğunu anlamamışlar. Zaten sonra polis gelince dağıtmış hepsini. Darp edilen vardı. Yaralı yoktu. Toplumsal bir olay olduğu zaman otomatikman bütün çevre aşağı iniyor. Bizim millet biraz da meraklı” diye konuştu.

Tasarım | Enba