Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, RÖPORTAJ, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Aralık 2017

Sultangazi İyi Parti İlk Toplantısını Yaptı

Meral Akşener liderliğinde kurulan İyi Parti Sultangazi ilçe başkanlığına Kemal Taştemir atanmıştı. Taştemir, atandıktan sonra ilk olarak ilçe merkezini tutup kurucular kurulunu oluşturdu.

Meral Akşener öncülüğünde kurulan İyi Parti, Sultangazi’de kurucu yönetimi ilk toplantısını parti binasında gerçekleştirdi. Kurucu Başkan Kemal Taştemir’in yönetiminde bir araya gelen yönetime bundan sonra izlenecek yol haritası anlatıldı.

Parti çalışmaları ile ilgili olarak EminHaber’e açıklamalarda bulunan İyi Parti Sultangazi ilçe başkanı Kemal Taştemir bir dönem MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunduğunu hatırlatarak, “Partideki kötü gidişata dur demek için kongre talebi oldu. Partide bir yüz değişikliğinin olunması gerektiğini savunuyorduk. Ama bu değişiklik için fırsat verilmedi. Üniversite yıllarımdan itibaren tanıdığım Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in çizgisini, tutumunu, siyasetini her zaman beğenen birisi olarak onunla beraber siyaset yapmanın doğru olduğunu düşünenlerden birisiyim. MHP’de Sayın Genel Başkanımıza ve onunla aynı düşüncede olanlara kapılar kapanınca İYİ Parti kuruldu. Ve bu partinin kurulması da İYİ’de oldu.” Dedi.

57 Kurucu İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı’nın faaliyetlerine başladığını belirten başkan Taştemir, “Şu an ilçe yönetimimizde geçmişte çeşitli siyasi partilerde görev yapmış arkadaşlarım var. Partimize ciddi anlamda yoğun bir ilgi var. Partimize üye olmak isteyenleri titiz bir çalışma sonucu belirliyoruz. Çünkü partimizi ve genel başkanımızı kötü bir yakıştırma ile karalamaya çalışıyorlar. Sızmaları önlemek adına partimize üye olmak isteyen birçok insanı sorarak, soruşturarak çok kontrollü bir şekilde çalışma yürütüyoruz.” İfadelerini kullandı.

İlçe binası için birkaç yer ile görüştüklerini ve görüştükleri bu kişilere baskı yapıldığını da belirten Taştemir, “Şu anki ilçe binamızda da bir sıkıntı yaşamayalım diye bir yıllık kirasını peşin verdik. Bundan önce yaptığımız tüm görüşmeler ilk etapta olumlu geçerken, daha sonra bina sahipleri bizlere yerlerini kiralamaktan vazgeçmişlerdi. Biz bu insanlara baskı yapıldığını düşünüyoruz. Bu baskılarda baskı yapanların İYİ Parti’den korktukları anlamına geliyor. Büyük zorluklarla ilçe başkanlığımızı kurduk. Bize proje partisi diyorlar. Evet, biz proje partisiyiz ama halkın projesiyiz.” Şeklinde konuştu.

Sultangazi’de yapılmayan muhalefeti yapacaklarını dile getiren İYİ Parti İlçe Başkanı Kemal Taştemir, 1994 yılından bu yana ilçede yaşadığını söyledi. Sultangazi’nin var olan sorunlarının tüm kamuoyu tarafından bilindiğini ifade eden Taştemir şunları kaydetti;

 “İlçemizde inanılmaz bir trafik yoğunlu var. Yönetimimizde belediyecilik yüksek lisansı yapan, şehir bölge planlayıcısı arkadaşlarımız var. Trafik sorunu ile ilgili plan-proje yapıp çözüm önerilerimizi kamuoyu ile paylaşacağız. Ayrıca belediye hizmetlerinin adaletli yapıldığına inanmıyoruz. Her mahalleye aynı tolerans, aynı hizmet gitmiyor. İlçemizin sorunları bunlarla sınırlı değil. Sorunları bol olan bir ilçeyiz. İlerleyen günlerde çözüm önerilerimizler birlikte bu sorunları gündeme taşıyacağız.

Parti olarak Sultangazi’de belediye başkanlığını almak için yola çıktık. Ama en azından ikinci parti olacağımızı kesin düşünüyorum. Bununla ilgili de çok iddialıyım. Eğer İYİ Parti’yi Sultangazi’de ikinci parti yapamazsam ilçe başkanlığı görevimden istifa edeceğim. Siyasi koltuklar, siyasi parti başkanlıkları işyeri yöneticiliği gibi düşünülmemesi lazım. Biz bu anlamda ikinci parti olma hedefimizle çalışmalarımızı yürüteceğiz. Sultangazi’de ikinci parti olacağımıza da ben inanıyorum.

Sultangazi’de ikinci parti konumunda olan CHP’nin ilçe başkanını muhalefet anlamında ben hiç görmedim. İkinci parti olan bir partinin dişe diş bir muhalefet yapması gerektiğine inanıyorum. Şu an bu muhalefet ilçemizde eksik. Halkın teveccühüyle İYİ Parti olarak biz bu mücadeleyi yapacağız. Partimizin baraj diye bir sorunu yok. Sultangazi için, İstanbul için, Türkiye için, hizmet etmek için yola çıktık. İyi olacağını düşünüyoruz.”

İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Taştemir, sitemize yaptığı açıklamada ilçe divan kurulu heyetinin (YÜRÜTME KURULU)  12 kişiden oluştuğunu Teşkilat Başkanlığına Sinan Taşkın, İlçe Sekreterliğine Binyamin Göktaş, İlçe muhasipliğine Murat Kayım’ın getirildiğini söyledi.

Taştemir, görev dağılımın ise devam ettiğini ifade etti.

Yorumlar

Tasarım | Enba