Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Kasım 2016

Sultangazi Kara Hazır

Soğuk hava tüm yurtta etkisini gösterirken bir açıklama da İstanbul için geldi. AKOM, ”bu gece İstanbul’da sulu kar bekleniyor” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 3 ila 6 derece düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz kıyılarında güney yönlerden, Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) şekilde eseceği tahmin ediliyor.

AKOM: GECE SULU KAR BEKLENİYOR

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbul’daki hava durumuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Şiddetli soğuk hava bugün iyice kendini hissettirecek. Bugün yağmur, ara ara dolu şekilde yağacak. Gece sulu kar bekleniyor” denildi.

Meteoroloji ve AKOM’un bu açıklamalarından Sultangazi Belediyesi kara hazır olduğunu açıkladı. Sultangazi Belediyesi resmi twitter adresinden yapılan açıklamada, “Meteoroloji Uzmanları uyardı! Mevsimin ilk karının bugünlerde İstanbul’a yağması bekleniyor. Tüm araç ve personelimizle hazırız.” İfadelerine yer verdi.

capture-20161129-115637

Yorumlar

Tasarım | Enba