Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 30 Temmuz 2021

SULTANGAZİ KENT ORMANINDAN PİKNİKÇİLER ÇIKARTILDI

İstanbul Valiliği’nce İstanbul’daki ormanlara giriş çıkışlara, hatta orman alanlarının yakınlarına yaklaşmak bile yasaklandı. Sultangazi Kent Ormanı’na gelenlerse polis ve zabıta ekiplerince tek tek uyarılarak ormandan çıkarıldı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında; artan sıcaklıklar ve kuvvetli rüzgar nedeniyle İstanbul’da 30 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında ormanlara girişin yasak olduğunu duyurdu. Vali Yerlikaya, alınan kararları paylaşarak, İstanbul’da orman yangınlarıyla mücadele kapsamında, artan sıcaklar ve kuvvetli rüzgar nedeniyle 30 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında ormanlara girmek, orman çevresinde ve içinde mola vermek, orman alanlarında Piknik yapmak yasaklanmıştır ifadelerini kullandı. Bugün itibaren uygulanan yasağa Belgrad Ormanı’nda uyulmadığı görüldü.

SULTANGAZİ KENT ORMANI’NDAN TEK TEK ÇIKARILDILAR

Sultangazi Kent Ormanı ve Mimar Sinan Kent Ormanı’ndan İstanbul Valiliği’nin aldığı karar sonrası polis ve zabıta ekipleri ormana gezmeye ve pikniğe gelen vatandaşları tek tek uyardı. Ormana gelenlerin çıkış yapması söylendi. Güvenlik görevlileri de orman girişlerini kapatarak yeni gelenleri içeri almadı.

PİKNİK ÖNEMLİ DEĞİL

Ailesi ile birlikte piknik yapmaya gelen Hasan Şaner, Haber imiz yoktu. Piknik için gelmiştik. Ülkenin durumu da ortada. Genel bir talimat geldiğini söylediler, anlık gelişen bir şey galiba. Bizim içeri girip girmememiz önemli değil. Piknik yapılıp yapılmaması çok da önemli değil şeklinde konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba