Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Ekim 2018

Sultangazi Lütfiye Nuri Bura Devlet Hastanesi Haseki’ye Devredildi

Sultangazi Lütfiye Nuri Bura Devlet Hastanesi Haseki’ye Devredildi
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Lütfiye Nuri Bura Devlet Hastanesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlandı. Sağlık Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi artık Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Hizmet binası olarak faaliyetlerini yürütmeye devam edecek.

Sultangazi’de bir devir kapandı, yeni bir sayfa açıldı. 1987 yılında doğum evi olarak Sultangazililere hizmet vermeye başlayan ve 1998 yılı sonunda Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararla 50 yataklı devlet hastanesine dönüştürülen Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne devredildi.

Uğur Mumcu Mahallesi’nde yapımı devam eden ve bu yıl sonu hizmet vermeye başlayacak olan Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün önemli gelişmeler yaşandı. Sağlık Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda 1987 yılından bu yana Sultangazililere hizmet veren Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne devredildi ve alınan karar doğrultusunda geçici bir süre Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Hizmet binası olarak faaliyetlerine devam edecek.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tamamıyla Sultangazi’ye taşınmasıyla birlikte ek hizmet binası da yeni binaya taşınacak.

Tasarım | Enba