Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Mart 2018

Sultangazi Meclisi Filistin’e Gidecek

Sultangazi Meclisi Filistin’e Gidecek
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri Filistin’i ziyaret edecek.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri Filistin’in El Halil şehrine bağlı Halhul Belediyesi’nin daveti üzerine Nisan ayı içerisinde Filistin’i ziyaret edecek. Sultangazi heyetinin üç gün sürecek Filistin ziyaretinde başkent Kudüs’de ziyaret edilecek.

Sultangazi Belediye Meclisi Mart ayı olağan birinci oturumunda gündem gelen Filistin ziyareti, oy birliği ile kabul edildi. 2011 yılında Sultangazi Belediyesi’nin kardeş belediye olduğu Filistin’in El Halil şehrine bağlı Halhul Belediyesi’nin daveti üzerine Nisan ayında Filistin’e gidecek olan Sultangazi heyeti Mescidi Aksa’da Cuma namazı kılacak. Bölgedeki peygamber ve evliyaların kabirleriyle tarihi mekanları da ziyaret edecek.

Konuya ilişkin konuşan Ak Parti Grup Sözcüsü Mustafa Demir, “Kardeş belediyemiz Halhul Belediyesinin davetlisi olarak Filistin’e gidiyoruz.” Dedi. CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu ise ziyareti olumlu bulduklarını belirterek, “Filistin halkına zulüm yapılıyor. Filistin halkı perişan. Meclis gurubunun orada inceleme yapması daha doğru olur.” Diye konuştu.

Halhul Belediye Başkanı Hijazi Mereb’in daveti Sultangazi Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi. Mecliste görüşülen gündem maddesinde;  “Sultangazi ve Halhul belediyeleri arasında kardeşlik ilişkisi ve işbirliğini geliştirmek, geçmişten gelen kültürel bağlarımızı güçlendirmek ve uluslararası platformda vermiş oldukları bağımsızlık mücadelesine destek sağlamak amacıyla Filistin’e ziyaret gerçekleştirilecektir.” İfadelerine yer verildi.

Tasarım | Enba