Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Aralık 2018

Sultangazi Meclisi’nde ‘Fetö’ Tartışması

Sultangazi Belediye Meclisi Aralık ayı birinci oturumu Belediye Meclis Salonu´nda Meclis 2. Başkan Vekili Fatma Elif Doğruyol Şahin başkanlığında yapıldı. Toplantıda 9 gündem ve 1 ek gündem maddesi ele alındı.

Dünya İnsan Hakları ile ilgili görüşlerini belirtmek üzere gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu, bugünkü Türkiye’de kişilerin özgürlüğünün kısıtlandığını söyledi. Asgari ücretle çalışan işçilerin sistemin kölesine döndüğünü ifade eden Coşkunoğlu, konuşmasına Ergenekon davasına değinerek devam etti. Coşkunoğlu, “Ergenekon davasında tutuklanan öğretim üyeleri, paşalar, akademisyenler, rektörler suçsuz ve günahsız yere cezaevlerine atıldılar. Yarbay Ali Tatar, yaşadıklarını kendine yediremedi ve intihar etti. Bunların ahı var, bu ahları kim ödeyecek?” diye sordu.

Dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Ergenekon’dan yargılanan ve haksız yere cezaevine atılan isimlere destek verdiğini belirten Coşkunoğlu, “Deniz Baykal o dönem Ergenekon mağdurlarının avukatlığını, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ise Ergenekon davasını açanların ağabeyliği rolünü üstlenmişti. Kamu Ergenekon davalarını kaybetti. Haksız yere cezaevine atılan insanlara yazık oldu. Bunun sorumluları, bunu yapanlar alçak terör örgütü Fetö, ne yazık ki ülkemizi bilimsel anlamda geriye götürmüştür. Fetö bunun bedelini birgün ağır bir şekilde ödeyecektir” dedi.

Ak Parti Sözcüsü Mustafa Demir ise, Ergenekon’un bir Fetö projesi olduğunu söyledi. Demir, “Ergenekon’u açanlar ya cezaevinde, ya da firaridirler. 15 Temmuz’da devletin silahıyla, tankıyla, uçağıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya çalıştılar. Allah onları kahretsin. Türkiye’de ilk olarak destekleyen Bülent Ecevit’tir. Hikmet Çetin’in oğulları Fetö’nün okullarında okumuştur. 17-25 Aralık’tan sonra ne oldukları ortaya çıktı” dedi.

Demir’den sonra söz alan CHP Meclis Üyesi Doğan Olgun, “’Biz sizi özledik’ veya benzer cümleler kuran Bülent Ecevit değildi. Diğer taraftan ülkenin tüm kaynaklarını Fetö’ye peşkeş çeken de yine sizler değil miydiniz? Yine Fetö ile bir araya gelip, birilerine kumpas kuranlar da CHP ya da Bülent Ecevit değildi. Eğer siz bir suçlu arıyorsanız, kendi üzerinizden çıkarttığını kirli çamaşırlarınızı bize giydirmeye çalışmayın. Kendi etrafınıza ve aynaya bakarak kimin sorumlu olduğunu bulabilirsiniz” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba