Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Şubat 2019

Sultangazi Meclisi’nde ‘Haluk Bozkurt’ Konuşuldu

Sultangazi Meclisi’nde ‘Haluk Bozkurt’ Konuşuldu
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediyesi meclis toplantısı av. Hacı Orhan başkanlığında, meclis toplantı salonunda gerçekleşti. Şubat ayının ilk oturumunda 13 gündem maddesi ve 1 ek gündem maddesi görüşülerek, ilgili komisyonlara havale edildi. Toplantıda söz alan CHP’li Coşkunoğlu, meclis üyelerini Haluk Bozkurt’a sahip çıkmaya davet etti. Meclis Başkanvekili Hacı Orhan’da “Oy mu verelim?” diye sordu.

2014 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde 5 yıl boyunca meclis üyeliği görevinde bulunan isimler 31 Mart seçimleri öncesi son kez toplandı. Sultangazi Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu’da gündem dışı söz alarak, üç partinin belediye başkan adayını açıkladığını hatırlatarak, Ak Parti Belediye Başkan adayı av. Abdurrahman Dursun’a, CHP Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt’a ve Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Hüseyin Aydoğdu’ya seçim yarışında başarılar diledi.

“MEVKİDAŞLARIMIN BOZKURT’A SAHİP ÇIKACAKLARINI DÜŞÜNÜYORUM”

CHP adayı Haluk Bozkurt’un meclisten bir isim olduğuna vurgu yapan Coşkunoğlu, “Haluk bozkurt arkadaşımız mimardır. Hepiniz kendisini tanırsınız. Sultangazi’de ikamet eder, Sultangazi’yi iyi bilen ve bu meclisteki arkadaşımızdır. Mecliste bulunan arkadaşlarımızın Haluk Bozkurt’a sahip çıkacaklarını umuyorum” dedi.

“OY MU VERELİM?”

Coşkunoğlu’nun bu açıklamalarına meclis 1. Başkanvekili av. Hacı Orhan, “Ne yapalım? Oy mu verelim?” diye cevap verdi. Türkiye’nin seçim ayına girdiğini belirterek konuşmasını sürdüren CHP Grup Başkanvekili Sait Coşkunoğlu, “Bu seçimin huzur ve barış içerisinde geçmesini diliyorum. Bundan önceki seçimlerde çok şaibe yaşandı, şaibeli sonuçlar basında tartışıldı. İnşallah bu seçimler adil bir şekilde yaşanır” diye konuştu.

“SANIRIM ADAY OLARAK KALACAK”

Coşkunoğlu’nda sonra söz alan Ak Parti Grup Sözcüsü Mustafa Demir’de, CHP Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt’a başarılar dileyerek, “Ama sanıyorum Haluk bey aday olarak kalacak” dedi.

“BURADA SİYASET YAPMAYACAĞIM”

Son olarak söz alan CHP meclis üyesi ve Belediye Başkan adayı Mimar Haluk Bozkurt, “Sultangazi kurulduğundan itibaren bu salonda bulunan bazı arkadaşlarımızla beraber, meclis üyesi olarak ilçemize hizmet ettik. 10 yıl boyunca aktif siyaset içerisinde inanılmaz zevk aldım. İlçemiz için elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Grup Başkanvekilimiz Sayın Sait Coşkunoğlu’na, Ak Parti Grup sözcüsü Mustafa Demir’e ve tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Burada siyaset yapmayacağım, sadece meclis toplantılarına katılacağım” diye konuştu.

Öte yandan meclis başlamadan önce toplantı salonuna gelen Ak Parti’nin çiçeği burnunda ilçe başkanı Süleyman Yiğitoğlu, CHP’nin Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Ak Partili meclis üyeleri de Bozkurt’u tebrik ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
Tasarım | Enba