Eminhaber.Org

Sultangazi Meclisi’nde İYİ Parti’de Grup Kurdu

31 Mart yerel seçimlerinde, CHP ve İYİ Parti ittifakı üzerinden CHP’nin meclis üyesi seçilen Enver Hamzaoğlu ve Kemal Karuç, CHP’den istifa ederek partilerine geçtiler. Konu ile ilgili meclis toplantısında açıklamalarda bulunan Hamzaoğlu, “31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde, demokrasi bayrağının en yükseğe dikilmesi için İYİ Parti olarak CHP ile yapmış olduğumuz ittifak ve iş birliği neticesinde CHP listelerinden Sultangazi Belediye Meclis Üyesi  seçildik.

İYİ Parti ve CHP İstişarelerinin sonucunda, İstanbul’da bazı İlçelerdeki Meclis Üyelerimizin ittifak içinde seçildikleri partiden istifa ederek kendi partilerine dönüş yapmaları kararı alınmış olup Sayın Kemal Karuç kardeşimiz ile beraber CHP ‘den istifa edip İYİ Parti’ ye katılmış bulunuyoruz.

Hepimize hayırlı olsun. İYİ Parti olarak Milletimiz için hayırlı olacağını  ön gördüğümüz  kararlar alınırken öncelikli olarak CHP Grubu’yla istişareler neticesinde millet ittifakını  güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz. Bu güne kadar CHP ile yapmış olduğumuz iş birliği ve ittifak ruhuna halel getirecek en ufak bir davranışta bulunmadan parti politikalarımıza ve şahsımıza gösterilen saygıdan ötürü müteşekkiriz. Milletimiz ve kamuoyu bilmelidir ki Parti politikalarımızı ve şahsımızı  rahatsız eden politika ve söylemler olmadığı sürece  ittifakımız ve iş birlikteliğimiz devam edecektir” diye konuştu.

Öte yandan 31 Mart yerel seçimlerinden sonra MHP’li 2 üyenin Ak Parti’den istifa etmesiyle, Sultangazi Belediye meclisi 3 parti ile temsil ediliyordu. CHP kontenjanından meclis üyesi seçilen Enver Hamzaoğlu ve Kemal Karuç’un CHP’den istifasıyla mecliste temsil edilen parti sayısı 4’e çıktı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba