Eminhaber.Org

Sultangazi Meclisi’nde ‘Tatil’ Tartışması

Sultangazi Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında, Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik deprem ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Palandöken tatili tartışması yaşandı.

Sultangazi Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı, meclis toplantı salonunda Meclis 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan başkanlığında gerçekleşti. Yaklaşık 2 saat süren toplantıya gündem dışı konular damgasını vurdu. Mecliste grubu bulunan Ak Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti temsilcileri Elazığ’da meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 6.8’lik depremde hayatını kaybedenleri anarken, yaralılara da acil şifalar dilediler.

Ak Parti Grup Başkanvekili Kemal Eyyüpoğlu’nun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum tatiline değinerek eleştirdi. CHP’li Zeki Görer’de, toplanan deprem vergilerinin nerede olduğunu sordu ve mecliste tansiyon yükseldi.

“TATİLCİ BAŞKANLA GEÇİRECEĞİMİZ 4 YIL İÇİN ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN”

24 Ocak’ta Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenleri rahmetle anan, yaralılara da acil şifalar dileyen Ak Parti Grup Başkanvekili Kemal Eyyüpoğlu, devletin tüm gücüyle deprem bölgelerinde olduğunu söyledi.

Eyyüpoğlu, Elazığ’da meydana gelen 6,8’lik depremin bölgeye giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kısa bir süre sonra Erzurum’da kayak merkezinde görülmesine de değinerek, “İmamoğlu, yardımların ulaşıp, ulaşmadığı iddiasıyla Elazığ’a gidip ardından hızlı bir şekilde Erzurum’da olan bir tatil beldesinde soluğu almıştır. Ülkemizin üzüntülü ve yasta olduğu bir süreçte 16 milyonun başkanı şömine önünde şov yapmıştır. Kendisini tatile adamış bir başkanla geçireceğimiz 4 yıl için Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

“DEPREM VERGİLERİ NEREDE?” SORUSUNA, “VAN’A BAK” CEVABI

Daha sonra söz alan CHP Meclis Üyesi Zeki Görer, deprem bölgesinde her şeyin güllük gülistanlık olmadığını, depremzedelerin birçok sorunla karşı karşıya olduğunu belirterek, iktidar üyelerine dönerek “Deprem vergileri nerede? Nerede bu paralar?” diye sordu. Ak Partili üyeler de“Van’a bak” diye cevap verdi ve mecliste bir anda tansiyon yükseldi.

 “ADAP” TARTIŞMASI

CHP ve Ak Partili üyeler arasında yaşanan sözlü tartışma sırasında Ak Parti Grup Başkanvekili Kemal Eyyüpoğlu Görer’e, meclis adabına uygun davranmasını istedi. Görer’de “Adabı sizden öğrenecek değilim” diye cevap verdi. Eyyüpoğlu, “Gerekirse benden öğreneceksin” şeklinde cevap verirken, CHP’li Zeki Görer, “Ben sana öğretirim. Sen rahat ol” dedi. Eyyüpoğlu’da “Ne demek istiyorsun, tehdit mi? ediyorsun” diye cevap verdi.

“GENEL BAŞKANIMIZ MERAL AKŞENER YARDIM SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI”

İYİ Parti Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu’da Elazığ merkezli ve birçok ilde hissedilen 6.8’lik depremin yürekleri yaktığını ifade ederek, “İlk gün sayın genel başkanımız Meral Akşener, yaraların sarılması için tüm teşkilatlarımızı yardım seferberliğine davet ederek bir nebzede olsun acıları hafifletmeye büyük katkı sunmuştur. Böyle günlerde hepimiz kenetlenmeliyiz. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bununla beraber hatalarımızı ve eksikliklerimizi de görme günüdür. Depremde sadece ‘takdiri ilahi’ diyerek bakmamız, böyle düşüncenin doğru olmadığını da belirtmek isterim. Doğrusu her türlü tedbiri aldıktan sonra takdiri Allah’a bırakmaktır” diye konuştu.

“8 ŞEHİT OLDUĞU GÜN DÜĞÜN YAPANLAR, EKREM BAŞKANI ELEŞTİREMEZ”

Son olarak konuşan CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik, Elazığ depreminde hayatını kaybedenleri anarken, yaralılara acil şifalar diledi. Çelik, Ak Parti Grup Başkanvekili Kemal Eyyüpoğlu’nun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik eleştirilerine de cevap verdi. İmamoğlu’nun İBB’nin tüm imkanlarını Elazığ depremi nedeniyle seferber ettiğine vurgu yapan Çelik, “Sayın başkanın Palandöken’e gitmesini millet takdir eder. Geçmişte 8 şehit geldiği gün düğün yapanlar, bugün Ekrem Başkanı eleştirecek halde değillerdir” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba