Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Ekim 2019

Sultangazi Meclisi’nde yüksek tansiyon

Sultangazi Belediyesi 2020 yılı mali bütçesi görüşmelerinde tansiyon yüksekti. Meclis 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan ile CHP’li meclis üyeleri arasında “söz hakkı” polemiği yaşandı. Bütçe ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Birbirinize bağırdığınız zaman, birbirinize çağırdığınız zaman iyi bir iş yaptığınızı zannetmeyin. Sultangazi’ye hizmet etmek için bağırmaya, çağırmaya gerek yoktur” dedi.

Sultangazi Belediyesi 2020 yılı mali bütçe toplantısı belediye meclisi 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan başkanlığında gerçekleşti. Bütçe ile ilgili değerlendirmede bulunan CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik’in konuşmasını toparlaması yönünde uyarıda bulunan meclisi 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan ile CHP’li üyeler arasında söz düellosu yaşandı. Yaşanan polemik nedeniyle mecliste tansiyon sık sık yükseldi.

2020 yılı mali bütçe toplantısında konuşan Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, meclis üyeleri arasında yaşanan polemikleri doğru bulmadığını ifade ederek, “Sadece bir grup adına söylemiyorum. Burada bulunan herkes adına söylüyorum. Biz Sultangazi’ye hizmet etmek adına millet tarafından tarafımıza yetki verilmiş kişileriz. Bu yetkiyi kullanırken nezaket sahibi olmazsak, birbirimize saygıda kusur edersek Sultangazililere saygısızlık etmiş oluruz. Birbirimize bağırdığımız zaman, birbirimize çağırdığımız zaman iyi bir yaptığınızı zannetmeyin. Yapmamız gereken iş Sultangazi’ye hizmet etmektir. Sultangazi’ye hizmet etmek için bağırmaya, çağırmaya gerek yoktur. Yapmamız gereken hep birlikte Sultangazi’yi iyi yönetmektir. En önemlisi halkımızın önce birbirimizle uzlaşmamızı bekliyor” dedi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba