Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 10 Ekim 2019

Sultangazi Meclisi’nden ‘Barış Pınarı Harekatı’na tam destek

Sultangazi Belediyesi’nin Ekim ayı meclis toplantısının ikinci oturumu meclis 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan’ın başkanlığında yapıldı.

Sultangazi Belediyesi’nin Ekim ayı meclis toplantısının ikinci oturumu meclis 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan’ın başkanlığında yapıldı.

Toplantıda parti grubu sözcülerinden yapılan açıklamalarda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verildi.

İlk olarak söz alan İYİ Parti Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, “Fırat’ın doğusunu bölücü ihanet çeteleri olan PKK/PYD/YPG terör örgütünden temizlemek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na desteğimiz tamdır. Yüce Allah; Peygamberimizin duasına mazhar olmuş kahraman ordumuzu muzaffer etsin.  Aziz Türk milletinin birliğini daim etsin. Mehmetçiklerimizin ayağına taş değdirmesin” dedi.

İYİ Partili Hamzoğlu konuşmasının devamında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Türkiye’nin kritik bir dönemeçten geçtiğini belirten Hamzaoğlu, birlik ve beraberliğimizi hedef alan tehditlerin çoğaldığı bir devirden geçildiğini, bunun sancılarını yaşadıklarını söyledi. Böyle bir dönemde siyasetçilere büyük görevler düştüğüne vurgu yapan Hamzaoğlu, “Bunların en başta geleni ise hiç kuşku yok ki birlik beraberlik içinde olmaktır. Aramızdaki fikir ayrılıklarını düşmanlığa dönüştürmeden, paylaşmasını, dostça bir ortamda  ülkemize hizmet etmeye çalışmak bizlere düşen en önemli görevdir. Milletimizin gözü siyasi parti ayrımı gözetmeksizin hepimizin üzerindedir. Örnek olmak, örnek davranışlarla topluma yön çizmek durumundayız, buna mecburuz. İşte Sultangazi de sizlere çizmeye çalıştığım tabloda İstanbul’un önemli bir ilçesi olarak yerini almıştır. Burada başaracağımız kucaklaşma tablosu inanıyorum ki herkese örnek olacaktır.

Bizler asla ve asla devlet millet aleyhine olanlarla birlikte olmayacağız. Bunun hayalini kuranlar ya da bizi bununla suçlayanlar büyük bir düş kırıklığı yaşayacaklar. Gelin siyaseti kavga konusu olmaktan çıkaralım, gelin siyaseti vatandaşa iyi hizmet nasıl verilir yarışı haline getirelim. Kibirden vazgeçelim. Herkesi kardeş olarak görelim” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik ise, “Ordumuz Barış Pınarı Harekatı’na başlamıştır. Dualarımız kahraman askerilerimizle” diye konuştu.

Ak Parti Grup Başkanvekili Kemmal Eyyüpoğlu, Barış Pınarı Harekatı’nın Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatıldığını hatırlatarak, “Bölgeyi terör örgütlerinden temizlemek ve milletimizin huzuru için başlatılan harekatta TSK’nın ve hükümetimizin son derece kararlı olduğunu görmekteyiz. Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu, ülkemize yönelik terör tertiplerini yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacında olduğumuzu ayrıca güvenli bölgeye 2 milyondan fazla Suriyeli vatandaşı yerleştirme maksatlı olduğu bilinmesi gerekir.  Allah kahraman Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun. Şanlı ordumuzun yanında olduğumuzu beyan ederiz” dedi.

Son olarak söz alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Meclis Üyesi Yaşar Koçyiğit, “Ülkemizin güney sınırları boyunca açılmak istenen terör koridorunu, kurulmak istenen terör devletini imha edilmesi maksadıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nı canı gönülden destekliyoruz. Ve dualarımızla kahraman Mehmetçiklerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Tasarım | Enba