Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Ocak 2016

Sultangazi MHP Kimi Destekliyor?

1 Kasım’da alınan seçim mağlubiyeti sonrası partililerin genel merkeze karşı ayaklandığı MHP’de, bir olağanüstü kongre çağrısı da İstanbul’dan geldi.

 

MHP´de 1 Kasım seçimlerinin ardından Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin görevi bırakması gerektiğini belirten muhalefet seslerinin yükselmeye başlamasının ardından şuana kadar Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve MHP´nin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş´in doktoru Selim Kaptanoğlu genel başkanlığa adaylıklarını açıkladı.

 

Parti içi muhaliflerin kongre toplanabilmesi için gerekli imza sayısını çoktan aştığı bilinirken süreçte en kritik hamle, en fazla üst kurul delegesine sahip olan İstanbul’dan geldi. MHP İstanbul İl Başkanlığının Genel Merkezin yanında saf tuttuğu İstanbul’da Eyüp İlçe Başkanı Halil Feyizoğlu, Fatih İlçe Başkanı Ali Dinçer Çolak, Çekmeköy İlçe Başkanı Yücel Coşkun, Başakşehir İlçe Başkanı Celaleddin Aykol, Şile İlçe Başkanı Hüseyin Özgür, Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Ataşehir İlçe Başkanı Oğuz Sarul olağanüstü kurultayın toplanması yönünde çağrı yaptı.

 

“7 Tepeli İstanbul’da,7 İlçe’den Olağanüstü Kongre Çağrısı” temalı toplantıda biraraya gelen 7 İlçe Başkanı, yayınladıkları basın açıklaması ile partiyi içine düştüğü durumdan kurtarmanın çaresi olarak olağanüstü kurultay zeminini işaret etti.

 

MHP SULTANGAZİ İLÇE TEŞKİLATI KİMİ DESTEKLİYOR?

mhp-sultangazi-3

Sultangazi’de ise ülkücü camianın büyük bir çoğunluğu “Genel Başkanımızın arkasındayız” mesajını verdiler. Destek mesajları ise sosyal medyadan verildi. MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ve Yönetimi, parti içerisinde muhalefet sesinin yükseldiği ilk günden bu yana tavrını net bir şekilde ortaya koydu.

 

Sultangazili işadamı ve MHP eski İl Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Aras geçtiğimiz gün Ankara’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. Ziyarete ait bir fotoğraf karesini Facebook hesabından paylaşan Aras, gelinen süreçte tavrını net bir şekilde ifade etti.

12316404_1214756751884047_5417267678383091530_n

Öte yandan MHP tabanında sosyal medya aracılığıyla süreçle ilgili görüş ve fikir beyan edenlerde oluyor. Bazı partililer parti içi değişimin şart olduğunu dile getiriyorlar.

Yorumlar

Tasarım | Enba