Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 30 Nisan 2017

Sultangazi MHP İlçe Kongresi Yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultangazi İlçe Teşkilatı olağan 4. kongresi yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede İlçe Başkanı Yusuf Özel güven tazeledi.

50. Yıl Mahallesi Dostlar 3 Düğün Salonunda gerçekleştirilen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan heyeti başkanlığına MHP MYK Üyesi Savaş Çolak, katip üyeliklerine İl Başkan Yardımcısı Sezgin Çetin ve Bayburtlular Derneği Başkanı Ercan Saymaz getirildikten sonra gündem maddeleri oylanarak kabul edildi.

MHP Sultangazi 4. Olağan Kongresine MYK Üyesi Savaş Çolak, MHP İl Başkan Yardımcısı Sezgin Çetin, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Yıldız, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, “İnanıyorum ki, ağır sorunların altında ezilen Türkiyemiz ve Sultangazimizin içine düştüğü ümitsizliğin, çaresizliğin, karartılan geleceğini aydınlığa kavuşturacak milliyetçi-ülkücü hareketin lideri Devlet Bahçeli’dir” dedi.  Türkiye’nin kaderine sahip çıkan MHP’nin ‘milli kararlılık’, ‘milli doğuş’ ve ‘milli kucaklaşma’ sloganıyla düzenlenen kongresine katılan herkese teşekkür eden Özel, “Yakın tarihinin en karanlık günlerini yaşayan Türkiye’nin kalbi bugün milliyetçi harekette atmaktadır. Milliyetçi hareket Türkiye sevdasından başka hiçbir karşılık beklemeden yaşayan dürüst, idealist ve yüksek ahlaklı ülküdaşlarımın yoludur. Milliyetçi hareket, büyük ve güçlü Türkiye ülküsünün karşılığı olmayan sonsuz bir vatan ve millet sevgisinin adıdır.” Diye konuştu.

mhp-sultangazi-kongresi

Herkesi MHP’ye katılmaya davet eden İlçe Başkanı Yusuf Özel, “Herkesi Milliyetçi hareketin lideri sayın büyüğümüz Devlet Bahçeli beyin başlattığı ‘önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ demeye katılmaya davet ediyorum. Bu aziz vatanı ve bu büyük milleti temiz ve samimi duygularla seven herkesin yeri Milliyetçi Hareket Partisi’nin saflarıdır. Tüm vatanseverleri MHP bayrağı ve çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Kaybedilecek zaman artık kalmamıştır. Yarından itibaren, milletimizle kucaklaşmaya başlamalıyız.” İfadelerini kullandı. Siyasi rüzgarların etkisiyle kırgınlıkların ve küskünlüklerin artık geride bırakılması gerektiğine vurgu yapan Özel, “Kırgınlık ve küskünlüklerden dolayı bugün ayrı düştüğümüz arkadaşlarımıza MHP’nin kapısı sonuna kadar açıktır. Ortak hatıralarımız ve acılarımızla yoğrulmuş bulunan bu kutsal davaya sadakat ve samimiyetle bağlı olma inancını ve heyecanını kaybetmemiş bütün kardeşlerimizi yuvalarına dönmeye davet ediyorum” sözlerini kullandı.

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, konuşmasının sonunda, yapılacak ilk seçimde Milliyetçi Hareket Partisi’ni tek başına iktidara taşımak için çalışmaya kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.

Tek liste halinde gidilen seçimde Yusuf Özel yeniden MHP ilçe Başkanlığına seçilirken, yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşuyor;

mhp-sultangazi-yeni-yönetim

MHP’nin İl Delegeleri ise şunlar;

mhp-sultangazi-il-delegeleri

Yorumlar

Tasarım | Enba