Eminhaber.Org

Sultangazi Müteahhitler Derneği’nden Kapadokya gezisi


Sultangazi Müteahhitler Derneği üyeleri hafta sonu periler ülkesi diye adlandırılan Kapadokya’yı ziyaret etti. Gezide doğal ve tarihi güzellikler kadar yöresel lezzetlere de zaman ayrıldı. Dernek üyeleri, 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştirerek şehit olan kahraman Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret ederek dua etti.

Sultangazi Müteahhitler Derneği, hafta sonu görenin unutamadığı, 60 milyon yıl önce oluşan ve UNESCO’nun Kültür Mirası Listesi’nin gözdelerinden, Periler ülkesi Kapadokya’ya gitti.  Sırasıyla Karanlık kilise, Ihlara Vadisi, Avanos, Narlı göl, Niğde Kalesi, Alaattin Camii gezisini gerçekleştirdi. Tarihi alanlar ve kültür içerikli gezinin son gününde Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde bulunan, Türkiye’nin en yüksekten dökülen birinci takım şelalesi olan Kapuzbaşı Şelaleleri gezen dernek üyeleri, son olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştirerek şehit olan kahraman Ömer Halisdemir’in Niğde’deki mezarını ziyaret ederek dua etti.

Kendisi de Niğdeli olan Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Azmi Göktaş, dernek üyelerini memleketinde ağırlamaktan dolayı da mutlu olduğunu ifade etti. Hafta sonunu Niğde, Nevşehir ve Kayseri’yi kapsayan tarihi ve kültürel bir gezi ile tamamladıklarını belirten Göktaş, geziye katılan yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba