Eminhaber.Org

Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büyük Ödülün Sahibi Oldu

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) düzenlediği Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması’nda büyük ödülün sahibi olan Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, öğrencileri kutladı, teşekkür plaketi verdi.

İHKİB’nin T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlediği Moda Tasarım Teknolojileri Beceri Yarışması’nda büyük ödülün sahibi Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. 53 liseden 212 öğrencinin en iyi modeli ortaya çıkarmak için zamana karşı kıyasıya yarıştığı Beceri Yarışmasında Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 20 bin TL para ödülü verildi.

“SULTANGAZİ’NİN BUNA ÇOK İHTİYACI VARDI”

Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törende yarışmaya katılan 5 öğrenciye teşekkür plaketi verildi. Törene katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, öğrencileri kutladı. Demir, “Bugün bizim için gurur verici bir gün. İstanbul genelinde 53 tane meslek lisesinin yarıştığı bir yarışmada bizim okulumuzun birinci olması birinci olması bizim için çok önemli bir şey.  Özellikle Sultangazi’nin buna çok ihtiyacı vardı. Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un açıkladığı 2023 vizyonunda en önemli konu meslek liselerinde reform sürecidir. İnşallah bizlerde önümüzdeki yıl burada hem yiyecek, hem giyim bölümünde döner sermayemizi kuracağız. Burası bir üretim yeri olacak” dedi.

“ÇOK MUTLU OLDUK”

Sultangazi Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nalan Yüksel ise, “Öğrencilerimiz bu yarışma için çok büyük bir hazırlık yapmadılar. Zaten eğitim hayatları boyunca almış oldukları eğitimle, bilgilerle bu yarışmaya hazırlanmış oldular. İstanbul’daki moda tasarım teknolojileri alanı olan 53 okul arasında yapılan bir yarışmaydı. Yeni bir okul olmamızdan dolayı böyle bir başarı beklemiyorduk. Dolayısıyla çok mutlu olduk. Bu vesileyle ben öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

“İLK BAŞTA BİRAZ KORKTUK AMA…!”

Yarışmaya katılan öğrencilerden Cemile Öztürk, “Yarışmaya ilk yedek olarak girecektim. Ondan sonra asillere geçtim. Birinci olacağımıza inanarak çalıştık. Yarışmaya 2 hafta içerisinde hazırlandık. Bazı modeller denedik. İlk defa böyle bir yarışmaya katıldık. 53 okul olduğunu duyunca biraz korktuk. ‘Biz yaparız. Neyimiz eksik’  dedik” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba