Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİSPOR 16 Mart 2016

Sultangazi Olimpik Spor Kulübü’nün Play Of’a Kalma Mücadelesi

Sultangazi’de görev yapan öğretmenler tarafından kurulan, Sultangazi Olimpik Spor Kulübü Derneği bünyesinde kurulan Basketbol ve Voleybol takımları sessiz sedasız, başarıdan başarıya koşuyor.
Sultangazi Olimpik Spor Kulübü’nün Play Of’a Kalma Mücadelesi
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Olimpik Spor Kulübü Derneği 2013 yılında, Sultangazi’de farklı branşlarda görev yapan öğretmenler tarafından kuruldu. Dernek, tüzüğündeki kuruluş amaçları olan eğitim, spor, sanat, kültür, müzik, dans, doğa ve çevre alanlarında çalışmalar yaparak, genç insanları sosyal hayatın içinde tutmaya, sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeye, alkolün ve uyuşturucunun tehdidinden uzak tutmaya çalışmaktadır.

Kulüp başkanlığını uzun yıllar Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüklerinde Spor Koordinatörü olarak görev yapmış olan Ercan Kahraman yapmaktadır.Dernek 2014 yılında amaçlarını gerçekleştirmek üzere amatör liglerde yer alan bir voleybol ve bir de basketbol takımı oluşturdu. Halen Sultangazi’nin tek amatör basketbol ve Voleybol takımı  olma özelliğini göstermektedir.

sultangazi olimpik spor kulübü

Basketbol takımı  2 sezondan bu yana İstanbul Büyük Erkekler Ligi (İBEL)mücadele etmektedir. 2014-2015 Sezonunda Muhammer Varol (VAROL İNŞAAT) sponsorluğunda liglere katılan takım, 2015-2016 sezonunda herhangi bir sponsor olmadan tamamen kendi öz imkanlarıyla liglerde mücadele etmektedir. Basketbol Takımı Antrenörlüğünü Mustafa Kemal Safçı , Yardımcı Antrenörlüğünü Osman Mutlu yapmaktadır.

Toplamda 33 takımın mücadele ettiği İstanbul Büyük Erkekler Ligi’nde (İBEL) geçen sene galibiyetle tanışamamasına rağmen, bu sene çalışmalarına hız kesmeden devam ederek  kendi grubunda 4. sırada yer almaktadır. Grubunda ilk 4 takım arasına girmesi halinde 2. tur maçlarını oynayarak Play Of’a kalma mücadelesini sürdürmeye devam edecektir.

sultangazi olimpik spor kulübü-

Geçtiğimiz hafta gruptaki en önemli rakibi Onbiray spor kulübünü 65-55 yenerek ilk 4’e kalmak için çok önemli bir avantaj elde.

Sultangazi Olimpik Spor Kulübü Basketbol Takımı kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor: Ahmet DUMAN , Ali Kemal Cem Özdemir, Berat YAZICI , Burak OTURAK, Eren DEMİR, Günay ÇEPELOĞLU, Hakan YILDIRIM, Kazım ERASLAN, Kemal YILMAZ, Murat DAĞDELEN, Erdem KÖKSAL , Ayhan TÜRKCAN, Osman MUTLU ve Mustafa Kemal SAFÇI

 

Tasarım | Enba