Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Mart 2018

Sultangazi Polisi, Sahte Polisleri Suçüstü Yakaladı

Sultangazi Polisi, Sahte Polisleri Suçüstü Yakaladı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Asayiş Büro Amirliği ekipleri ilginç bir dolandırıcılık olayını daha ortaya çıkararak şüphelileri kıskıvrak yakaladı. Kendilerine polis süsü veren iki kişi, son işinde Sultangazi Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde kendilerine polis süsü verip vatandaşları dolandıran iki şüpheli Sultangazi Asayiş Büro ekiplerinin titiz çalışması sonucu yakayı ele verdi. Cebeci Mahallesi’nde yakalanan sahte polisler, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SAHTE POLİSLER AHMET B. VE SELÇUK A.

İstanbul’da aralarında Sultangazi’nin de bulunduğu 6 ilçede bazı iş yerlerine giden 2 kişi, sahte kimlik ve silah göstererek esnafa kendilerini polis olarak tanıttı. Denetleme yaptıklarını belirten Ahmet B.(1983) ve Selçuk A. (1985) İstanbul’un 6 ilçesinde bu şekilde yaklaşık 20 esnaftan para aldı. Bir ihbar üzerine harekete geçen Sultangazi Asayiş Büro Amirliği ekipleri, iki sahte polisin Cebeci Mahallesi’nde bulunan bir işyerine gelerek kendilerini polis olarak tanıttıklarını belirledi. Aynı işyerinden 15 gün önce denetim adı altında 1000 TL para olan sahte polislerin, ikinci kez aynı işyerine gelerek yine para istediğini tespit eden gerçek polisler, zanlıları suçüstü yakalamak için operasyon düzenledi.

Nefes kesen bir operasyonla iki sahte polisi Cebeci Mahallesi’ndeki işyerinde suçüstü yakalayan Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin olay yerinde yaptıkları üst aramasında iki şüphelinin üzerinden; 1 adet Polis Yeleği, 1 adet Polis kanalları yüklü El Telsizi,1 adet cüzdanlı Metal Polis kokartı,1 adet kelepçe, mavi renkli dosya içerisinde üzerinde işyeri adresleri yazılı bulunan kağıtlar çıktı.

Sultangazi’de suçüstü yakalan sahte polislerin olayda kullandıkları otomobilde tam teçhizatlı sahte polis aracı çıktı. Ekipler, araçta yaptıkları ilk incelemede, otomobilde çakar lamba tertibatı, siren ve megafon tespit etti.

TAM TEÇHİZATLI SAHTE POLİS ARACI

Gözaltına alınan zanlılar, sorgulanmak üzere Asayiş Büro Amirliğine götürüldü. İstanbul’un 6 farklı ilçesinden 15 esnafın şikayetçi olduğu, dolandırıcılık başta olmak üzere birçok suçtan kaydı bulun Ahmet B. ve Selçuk A. emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edildi. Ahmet B. ve Selçuk A mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi çekebilir

DEVA tabelayı astı

DEVA tabelayı astı

Tasarım | Enba