Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 14 Şubat 2018

Sultangazi Polisi, semt pazarlarında kuş uçurtmuyor

Semt pazarlarında yaşanan yankesicilik, dolandırıcılık ve kapkaç olaylarına karşı Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TEM Güvenlik Büro amirliği önlemlerini artırdı. Polisin Sultangazi pazarlarında aldığı tedbirlerle sık rastlanılan kapkaç, yankesicilik, hırsızlık ve dolandırıcılık olayları bitme noktasına geldi.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü, halkın semt pazarlarında rahatça ve güven içerisinde alışverişlerini yapmaları için önlemlerini üst seviyeye çıkardı. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TEM Güvenlik Büro amirliğine bağlı ekiplerin semt pazarlarında aldığı önlemlerden dolayı vatandaş ve pazarcı esnafı da oldukça memnun. Sultangazi polisine teşekkür eden vatandaşlar ve pazarcı esnafı, güven içerisinde olduklarını belirttiler.

SEMT PAZARLARINDA OLAYLAR BİTME NOKTASINA GELDİ

Kalabalıkları fırsat bilerek yankesicilik, hırsızlık, tırnakçılık ve dolandırıcılık olaylarını gerçekleştirenlere karşı semt pazarlarında oldukça geniş çaplı önlemler alındı. Sultangazi Terörle Mücadele ve Güvenlik Büro amirliği ekipleri semt pazarlarındaki önlemlerini artırarak, olayları bitirme noktasına getirdi. Semt pazarlarında tebdili kıyafet ile önlem alan polislerin kimi pazarcı oldu, kimi pazar alışverişine gelen vatandaş oldu.

3 ayrı ekip, toplam 14 sivil polisten oluşan ekipler, önlemleri en üst seviyeye çıkardığı semt pazarında görevleri sırasında çantalarını açık bırakan, çocuk arabalarına asan bayanları yankesicilik ve hırsızlık olaylarına, yine esnafları kalabalık nedeniyle sahte para olaylarına karşı uyarıyor.  Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Terörle Mücadele ve Güvenlik Büro amirliği idaresinde gerçekleştirilen önlemler kapkaç, yankesicilik, hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarını bitirme noktasına getirdi.

2017 yılında semt pazarlarında artan kapkaç, yankesicilik, hırsızlık ve dolandırıcılık olayları TEM Güvenlik Büro Amirliğinin semt pazarlarında yaklaşık 4 aydır aldığı önlemler doğrultusunda bitme noktasına geldi. Sivil timlerin yapmış olduğu uygulamalarda 4 ay içerisinde 22 olay yaşanmış ve bu olayların 17’sinin faili görevli ekipler tarafından yakalandı. Semt pazarlarında alınan önlemlerle yüzde 80 bir başarıya ulaşan Sultangazi TEM Güvenlik Büro amirliği, bu oranı daha yukarıya taşımayı hedefliyor.

4 aylık süre boyunca semt pazarlarında görev yapan sivil timler;

9750 şüphelinin sorgusunu yapmış, arandığı tespit edilen 25 kişi gözaltına alınmış, 11 şahıs ise suçüstü yakalandı.  Yapılan denetimlerde 16 kişinin üzerinde uyuşturucu madde bulan ve bu kişiler hakkında işlem başlatan sivil timler,  5 adet de ruhsatsız tabanca ele geçirdi.

Sivil timler şüpheli gördüğü pazarcı esnafına da GBT sorgusu yaptı. Yapılan sorguda 8 pazarcı esnafının arandığı ortaya çıktı. Ve 8 esnaf gözaltına alındı.

SEMT PAZARLARINDA KAÇAK SİGARA VE KORSAN KİTAP SATIŞINA GEÇİT YOK

Sultangazi’de aktif olarak 15 semt pazarında görev yapan sivil timler kaçak sigara, korsan kitap ve uyuşturucu satışına da geçit vermiyor.  Semt pazarlarında kaçak sigara ve korsan kitap satışına karşı da önlemlerini artıran sivil timler tarafından, 3 bin parça tütün ürünü ele geçirildi. Kaçak sigara satışı yapan kişiler gözaltına alınarak, adliyeye sevk edildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba