Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Mart 2018

Sultangazi Polisinden İlçe Sınırlarını Aşan ‘Hırsızlık Çetesi’ Operasyonu

Sultangazi Polisinden İlçe Sınırlarını Aşan ‘Hırsızlık Çetesi’ Operasyonu
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Asayiş Büro Amirliği’nin operasyonları ilçe dışına taştı. 4 kişiden oluşan bir hırsızlık çetesini yakın takibe alan ekipler, zanlıları Başakşehir ilçesinde yakaladı. Hırsızlık suçundan yakalanan dört zanlı çıkarıldıkları mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, ikisi başka dosyalardan dolayı tutuklandı.

KİRALIK ARAÇLARLA HIRSIZLIK YAPTILAR

İsmetpaşa Mahallesi Ordu Caddesi ve Habibler Mahallesi’nde yaşanan iki hırsızlık olayını araştıran Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı Hırsızlık Masası ekipleri, olay yerindeki güvenlik kameralarının görüntülerini incelemeye aldı. Zanlıların kimliklerini kısa sürede tespit eden ekipler, şüphelilerin Sultangazi’de bulunan bir rent a car’dan kiraladıkları iki otomobille hırsızlık yaptıklarını belirledi.

BAŞAKŞEHİR İLÇESİNDE YAKALANDILAR

İki aracın kiralandığı rent a car yetkilileri ile irtibata geçen ekipler, araçların Umutcan A.’nın kiraladığını belirledi. Araçların GPRS kayıtlarını incelediğinde zanlıların Başakşehir ilçesinde olduğu tespit edildi.  4 kişiden oluşan hırsızlık çetesini yakalamak için Asayiş Büro Amirliği Hırsızlık masası ekipleri, operasyon için harekete geçti. Başakşehir ilçesinde tespit edilen adreste pusu kuran ekipler, Tayfun Ş., Cumali A., Volkan K. ve Umutcan A.’yı kıskıvrak yakaladı.

EVDEN OTOMOBİL ÇALDILAR

Emniyetteki sorgularında suçlarını itiraf eden zanlıların, Sultangazi’de hırsızlık amacıyla girdikleri bir evde kontak anahtarıyla evden otomobil çaldığı da tespit edildi.

SUÇ DOSYALARI KABARIK

Zanlıların emniyette yapılan GBT sorgusunda; 13 ayrı suçtan sabıkası bulunan Tayfun Ş.’nin ‘askeri kanuna muhalefet’ ve ‘Askeri ceza kanunu’ndan arandığı, 12 ayrı suçtan sabıkası bulunan Cumali A.’nın ‘uyuşturucu madde kullanmaktan’ arandığı, 7 ayrı suçtan sabıkası bulunan Volkan A.’nın ise 5 ayrı suçtan arandığı ortaya çıktı.

İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen dört zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Zanlılardan Volkan K. Ve Cumali A. başka dosyalardan dolayı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dört zanlı Habibler Mahallesi’nde hırsızlık amacıyla girdikleri bir evde kameraya böyle yansıdı. Görüntülerde hırsızlar tanınmamak için kamera açısını değiştiriyorlar…

Tasarım | Enba