Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Şubat 2018

Sultangazi Selahaddin Eyyubi Uygulama Oteli Açıldı

Sultangazi’nin ilk olma özelliğini taşıyan 4 yıldızlı oteli Gazi Mahallesi’nde açıldı.

Sultangazi’nin ilk ve tek dört yıldızlı oteli, Selahaddin Eyyubi Uygulama Oteli düzenlenen törenle hizmete açıldı. Uygulama otelinin açılışına; Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ve muhtarlar katıldı.

Açılış töreninde konuşan Selahaddin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İskender Turan, Selahaddin Eyyubi Uygulama Oteli’nin Sultangazi’ye hayırlı olmasını diledi. Uygulama otelinin halka açık olduğunu belirten Turan, “Okulumuzun açılmasında emeği geçen Belediye Başkanı Cahit Altunay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’e teşekkür ediyorum” dedi.

Selahaddin Eyyubi Uygulama Oteli’nin Sultangazi’ye kazandırılmasını sağlayan eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Belediye Başkanı Cahit Altunay’a teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir Türkiye’nin hizmet sektöründe dünyada bir numara olduğunu belirterek, “Devletimiz böylesine güzel bir yatırımı Sultangazi’ye kazandırdı.” Diye konuştu.

Sultangazi’de yapılan her açılışın çok önemli olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Cahit Altunay ise açılış töreninde şunları kaydetti;

“İlçemizde misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz bir otelimiz yoktu. Bugün ilçemin ilk otelini hizmete açtık. İlkler her zaman unutulmaz. Bugün uygulama otelimizin açılışını yapmak bizim için ayrı bir onur oldu.”

Belediye Başkanı Cahit Altunay, Selahaddin Eyyubi Uygulama Oteli’nin Gazi Mahallesi’nde yapılmasının bir tesadüf olmadığını belirterek, “Bu okulda okuyan öğrencilerimiz uygulama otel eğitimleri için Taksim’e gitmesin diye, dönemin Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile görüşerek yapılmasına vesile olduk” şeklinde konuştu.

SELAHADDİN EYYUBİ UYGULAMA OTEL HAKKINDA

Toplam 15 bin 39 metrekare alan üzerine inşa edilen Uygulama Oteli eğitim, yönetim bloğu, uygulama oteli ve pansiyon binasından oluşuyor.

5 kattan oluşan Selahaddin Eyyubi Uygulama Oteli süit odalar ve engelli odaları dahil olmak üzere 45 oda 90 yatak kapasitesine sahip. Ferah ve temiz odalarda; mini bar, televizyon, telefon, uydu sistemi, ücretsiz kablosuz internet, klima, 24 saat sıcak su ve banyo bulunmaktadır.

Uygulama otelinde konferans salonu, restoran ve kafeteryanın yanı sıra yemek salonu da bulunmaktadır. Sultangazi’nin ilk uygulama otelinde düğün, kına, nişan, sünnet ve toplantı organizasyonları da yapılmaktadır.

Oda konsepti 1 kişilik, 2 kişilik ve 4 kişilik odalardan oluşan Selahaddin Eyyubi Uygulama Oteli’nde hizmet karşılığı verilecek her kuruş, otelde çalışan öğrencilere ve personele harcanmaktadır.

Yorumlar

Tasarım | Enba