Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Aralık 2017

Sultangazi siyaseti yine ilginç bir olaya tanık oldu

Pazar günü CHP’nin kongresine katıldı oy kullandı, Salı sabahı İYİ Parti’ye katıldı.

Sultangazi siyaseti yine ilginç bir olaya tanık oldu. CHP’nin geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen 4. Olağan kongresinde oy kullanan Arzu Karakuzu adlı bir partili, Salı günü soluğu İYİ Parti’de aldı.

Sultangazi siyaseti; ‘500 oyu var’ diye transfer edilen, ancak 10 oyu bile olmayan isimlere tanıklık etti.

Sultangazi siyaseti; Bütün partilere koşan tipleri gördü.

Sultangazi siyaseti; ‘İktidar beni bir yere getirmedi, bacadan girdim, kapıdan girdim olmadı. Bundan dolayı başka bir oluşumda yer almayı uygun gördüm’ diyen tipler gördü.

Sultangazi siyasetinin enteresan olayları, transferleri, katılımları saymakla bitmez.

Son enteresan olayını da Salı günü eski CHP’li yeni İYİ Partili Biyamin Göktaş’ın paylaşımıyla öğrendi. Göktaş, Arzu Karakuzu adlı bir vatandaşın İYİ Parti’ye katıldığını duyurdu.

2015 yılında CHP kongresinde Mustafa Tiryakioğlu ilçe başkanlığına seçilmişti. Tiryakioğlu’nun açıklanan yönetim listesinde İYİ Parti’ye katıldığı açıklanan Arzu Karakuzu’da vardı. İki yıl boyunca CHP’yi Sultangazi’de derin bir sessizliğe gömen ve kamuoyunda ‘en beceriksiz’ ilçe başkanı olarak lanse edilen Tiryakioğlu, kendisiyle birlikte yönetimini de derin bir kış uykusuna sürükledi. Ve yönetimde bölünmeler yaşandı.

Sultangazi kamuoyu Arzu Karakuzu adını da 2015 yılında yapılan ilçe kongresinde duydu, bir daha da bu ismi ne duydu, ne gördü.

Ta ki, Salı gününe kadar!

CHP’nin eski yöneticisi Arzu Karakuzu, Pazar günü gerçekleşen ilçe kongresine ‘delege’ sıfatıyla katılarak, oyunu kullanmış. Ve hemen hemen çekilen tüm fotoğraf karelerinde de yerini almış.

Pazar günü saat 19.00’a kadar kongrenin yapıldığı salonda bulunan Arzu Karakuzu, Salı günü karşımıza ‘İYİ Partili’ olarak çıktı. CHP eski İl Genel Meclis Üyesi şimdinin İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Biyamin Göktaş, Arzu Karakuzu’nun İYİ Parti’ye geçtiğini açıkladı. Bu duyuruyu da sosyal medya hesabından yaptı.

Paylaşımdan sonra CHP’li Aydın Başhan, Karakuzu’ya sert tepki gösterdi.

Yorumlar

Tasarım | Enba