Eminhaber.Org

Sultangazi terör örgütlerinden arındırıldı

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçe protokolü ve muhtarların katılımıyla huzur toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karaca Sultangazi’nin terör örgütlerinden arındırıldığını da dikkat çekerek, uyuşturucu ile mücadelede kararlılık vurgusu yaptı.

Polis ile halk arasındaki ilişkileri geliştirmek ve vatandaşları bilgilendirmek amacıyla Sultangazi Belediyesi Nikah Salonun da gerçekleşen huzur toplantısına İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sunay Balıklıkaya, Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karaca, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ve muhtarlar katıldı. ,

“Sultangazi terör örgütlerinden arındırıldı”

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karaca, slayt gösterisi eşliğinde ilçede yaşanan asayiş olayları ve toplum destekli polislik faaliyetleri konusunda bilgiler verdi. Kısa bir süre önce ilçe atandığını hatırlatan Karaca, geçmişte terörle anılan Sultangazi’nin emniyetin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde terör örgütlerinden temizlendiğine dikkat çekerek, “Artık Sultangazi’nin terörden arındırılmış, terör konusu unutulmuş, normal hayata dönmüş bir ilçe olması ve bunu böyle devralmam beni memnun etti.” Dedi.

POLİS ZABITA İŞBİRLİĞİYLE KURULAN KAÇAK HAFRİYAT EKİBİ 7/24 ÇALIŞIYOR

Sultangazi’de kaçak hafriyat dökümüne karşı polis ve zabıta işbirliğiyle ‘Kaçak Hafriyat Ekibi’nin kurulduğunu ifade eden Karaca, “Bugün bir Şişli veya Beşiktaş gibi ilçelerde kaçak hafriyat ekibi yok. Çünkü bu ilçelerin böyle bir sorunu yok. ‘Kaçak Hafriyat Ekibi’  ilçemizde 7/24 saat çalışan ekiplerin başında geliyor. Sultangazi’de boş arazilere ve ormanlara kaçak hafriyat dökümü yapan kamyonların peşine düşen ‘Kaçak Hafriyat Ekibi’ son üç yılda yaptığı çalışmalar kapsamında kaçak döküm yapan yüzlerce kamyonu suçüstü yakaladı ve sürücüleri haklarında yasal işlem yapıldı.” Şeklinde konuştu.

“BATAKLIĞI KURUTMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Uyuşturucuya yönelik çalışmalar konusunda Asayiş Büro Amirliği bünyesinde ‘uyuşturucu ekibi’nin kurulduğunu ve bu ekibin son yıllarda birçok başarılı operasyona imza attığını söyleyen İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karaca kendisinin de bu konuda hassas olduğuna değinerek, “Uyuşturucu ile mücadele konusunda biz sinekleri kovalamıyoruz, biz bataklığı kurutmaya çalışıyoruz.” Diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba