Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Mayıs 2018

Sultangazi’de ‘100 bin’ imza yoğunluğu

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 100 bin imzayla aday olacaklar için süreç bu sabah başladı.

SULTANGAZİ’DE STANT KURULDU

Sultangazi İlçe Seçim Kurulu’na sabah 08.00 sıralarında gelen seçmenler Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmasını istedikleri kişi için başvuruda bulundu. İYİ Parti, Saadet Partisi ve Vatan Partisi üyeleri seçim kurulu önünde stant kurdu.

İmza sürecini değerlendiren Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, Cumhurbaşkanı adaylığı başvurusu kabul edilenler için gerekli olan 100 bin imzanın toplanması sürecinin bugün saat 08.00 itibari ile başladığını belirterek, gün içerisinde yaklaşık 550 kişinin stantlarını ziyaret ederek imza verdiklerini söyledi. Aydoğan; “Tüm adayları için vatandaşlarımızın heyecan içerisinde imza verme gayreti içerisinde olduğunu gözlemliyoruz. Ne kadar engel koyarlarsa koysunlar vatandaşlar bu engeli aşmak için gayret gösteriyor. Cumartesi ve Pazar günü merkez camii önünden saat başı kalkış yapacak olan araçlarımızla vatandaşlarımızı ilçe seçim kuruluna taşıyacağız. Saadet Partisi olarak 100 bin imza engellini aşacağız. Bilge Başkan Temel Karamollaoğlu’nu 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı yapacağız. Hak yerini bulacak, ülkemizde adalet yeniden sağlanacak” dedi.

İYİ Parti’de ilçe seçim kurulu önünde imza stantı açtı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e destek vermek için yaklaşık 400 kişinin imza verdiği belirtildi. Vatan Partisi’nin standına da 40 kişinin gelerek imza attığı öğrenildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba