Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 22 Ocak 2016

Sultangazi’de 102 Bin Öğrenci Karne Aldı

Sultangazi’de öğrenim gören 102 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı.

2015-2016 eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi bugün sona erdi. Sultangazi’de öğrenim gören 102 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı.

Üniversite sınavları, TEOG ikinci sınavları, bursluluk ve benzeri sınavlar nedeniyle öğrenciler için oldukça yoğun geçecek ikinci eğitim dönemi, 8 Şubat pazartesi günü başlayacak ve 17 Haziran Cuma günü sona erecek.

1.Kanaat Döneminin tamamlanması nedeniyle meslektaşlarına, velilere ve öğrencilere yönelik bir mesaj yayınlayan Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, öğrencilerden 15 günlük tatili dinlenerek geçirmelerini ve ikinci döneme enerjileri yüksek bir şekilde hazırlanmalarını istedi.

Demir mesajında şu ifadelere yer verdi;

Kıymetli eğitimci dostlarım,

Öğrencilerimize karnelerini verip tatile gönderdik. Bu dönem boyunca büyük bir özveriyle çalışan siz değerli şube müdürlerimize, okul müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza ve öğretmenlerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Her biriniz çocuklarımızın yarınlara daha iyi hazırlanmaları, okuyan, düşünen, merhametli, adaletli iyi birer insan olarak yetişmeleri için çok kıymetli çabalar sarf ettiniz. Bu çabalarınızın karşılıksız kalmayacağına bütün kalbimle inanıyorum. Hep birlikte daha güzel ve verimli bir ikinci dönem geçirmenizi diliyorum.

Değerli velilerimiz,

Sizler de büyük fedakarlıklarla, çocuklarınızın iyi bir eğitim alıp iyi birer insan olarak topluma katılmaları noktasında elinizden gelen gayreti gösterdiniz. Çocuklarına vakit ayıran bütün velilerimizi tebrik ediyorum. Çocuklarınızın yoğun bir dönemin ardından bu kısa tatili hak ettiklerini unutmayınız. Tatilde oyun oynamaya, spora, gezmeye, kitap okumaya, ilgi duydukları bir sanat dalına vakit ayırmaya ihtiyaçları olduğunu hatırlatmak isteriz. Çocukların bütün dünyasını derslerin ve testlerin ya da televizyon ve internetin doldurmasının doğru olmadığını bilmelisiniz. Çocuklarınızla nitelikli vakit geçireceğiniz iki haftayı en güzel şekilde değerlendirmenizi diliyorum.

Sevgili öğrencilerimiz,

Evet, tatili hak ettiniz. Fakat tatilin boşa vakit harcama dönemi olmadığını unutmayınız. Dinlenme ve yeni şeyler öğrenme, keşfetme için bir fırsat olarak görmelisiniz tatili. Mümkün olduğunca spora, sanata, sinemaya, tiyatroya, gezmeye ve en önemlisi okumaya vakit ayırmalısınız. Karnenizdeki notlardan daha kıymetli olan sizin iyi birer insan olarak içinde yaşadığınız topluma katkı sağlamanızdır. Hepinize daha güzel bir dönemde okullarımızda buluşmak üzere iyi tatiller diliyorum.

Yorumlar

Tasarım | Enba